Dzięki aplikacji Rating Captain można pomóc firmie zautomatyzować obsługę klienta w obsłudze negatywnych opinii, używając predyktywnej analizy. Inaczej mówiąc, aplikacja pozyskuje prawdziwe opinie, wykrywa problemy w zakresie obsługi klientów i sugeruje działania, jakie można wykonać, aby ulepszyć komunikację z klientem.

Dlaczego opinie o firmie są tak ważne

Nie od dziś wiadomo, że opinie są źródłem wiedzy dla konsumentów jak i dla firm. Każdy potencjalny klient czyta opinie, aby się upewnić, czy może zaufać konkretnej firmie. Dzięki opiniom można dowiedzieć się jak firma sobie radzi, jak reaguje na negatywne opinie jeżeli takie istnieją i na co skarżą się inny klienci, a za co chwalą. Firma, która analizuje pozostawione recenzje klientów, ma możliwość poznać oczekiwania swoich odbiorców i wprowadzić zmiany, które spełnią te oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu w komunikację z klientami można pokazać im, że ich zdanie jest ważne, a to pozwoli zbudować lojalność klientów i wyrobić dobry wizerunek firmy. Każda firma chciałaby mieć tylko pozytywne opinie i obawiają się tych negatywnych. Jednak nie wielu ludzi zdecyduje się na współpracę z firmą, która posiada tylko pozytywne recenzje.  Taki fakt wydaję się być bardzo podejrzany. 

Prawidłowe podejście do opinii

Klienci najczęściej wybierają firmy, które mają ocenę mieszczącą się w przedziale 4,5- 4,8. Ludzie często sprawdzają oceny i wszystkie recenzje jeszcze zanim zdecydują się wykonać jakiś ruch. Przede wszystkim dlatego, że chcą sprawdzić profesjonalizm marki. Klienci dużo lepiej reagują na negatywną ocenę jeżeli widzą reakcje i odpowiedź firmy. Dlatego najważniejsze jest podejście do negatywnych opinii. Zawsze pojawi się niezadowolony klient, dlatego trzeba ten fakt zaakceptować i zareagować w jak najlepszy sposób, aby wyjść z sytuacji bez uszczerbku na wizerunku firmy. Warto pamiętać, że każda negatywna opinia to szansa na usprawnienie niedziałającej komunikacji lub poprawę danej sytuacji. Dobrym przykładem jest firma  SEOSEM24, która monitoruje efektywność wdrażanych działań. 

Aplikacje i nieocenione wsparcie

Stworzony przez specjalistów z Rating Captain ranking opinii jest bardzo wiarygodny i opiera się na bezstronnych i analitycznych narzędziach. Wszystkie agencje, takie jak SEOSEM24, które wzięły udział w rankingu, zostały szczegółowo przebadane pod kątem opinii. Dlatego bez obaw można skorzystać z ich nieocenionej pomocy. Niezależnie od tego czy chce się pozyskać nowych klientów, reklamować swoją działalność lub potrzebuje się pomocy z recenzjami klientów, SEOSEM24 będzie odpowiednim wyborem dla każdej firmy. Odpowiadanie na negatywne komentarze to jedno z najtrudniejszych aspektów zarządzania opiniami. Dlatego w tym celu warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób i aplikacji stworzonych w tym celu. Ponieważ celem każdego właściciela firmy, jest zapewnienie doskonałych usług i pomocy w rozwiązaniu problemów klienta. Odpowiadając na opinie, trzeba pamiętać, że taką odpowiedź przeczytają również inni klienci. Potencjalni klienci tej agencji interaktywnej w czasie poszukiwania informacji na jej temat trafiają również na stronę SEOSEM24 opinie. Dzięki temu mogą bez problemu porównać kilka największych firm zajmujących się SEO i wybrać odpowiedniego usługodawcę.