Jaki puder do jasnej cery wybrać?

Posiadaczki jasnej cery bardzo często mają problem, aby kupić odpowiedni puder do twarzy . Po utlenieniu kolor zmienia się albo na zbyt różowy, albo żółty. Oczywiście nie oznacza to, że nie jesteś w stanie kupić produktu, który spełni twoje oczekiwania.

Puder ryżowy do jasnej cery

Jest to puder matujący, który ma formę sproszkowaną, intensywnie białą. Nie bieli jednak twarzy, a po nałożeniu staje się transparentny. Kobiety, które mają cerę jasną, a jednocześnie tłustą lub mieszaną na pewno powinny zdecydować się na ten puder sypki. Z jego działania będą bardzo zadowolone. Można go zastosować na całej twarzy lub w strefie problematycznej T.

Puder ryżowy znakomicie pochłania serum, które powoduje, że skóra świeci się. Na pewno twoja cera będzie wyglądała od razu lepiej, nie będzie się przetłuszczała.

Puder transparentny do jasnej cery

Puder transparentny wtapia się w skórę, a jego składniki są przezroczyste. Dzięki temu w żaden sposób nie koloryzuje cery, a to dla posiadaczek jasnej karnacji jest bardzo ważne. Można dzięki temu uniknąć efektu odcięcia twarzy od szyi. Wariant transparentny możesz kupić jako puder sypki lub w kamieniu. W każdej z dostępnych wersji znakomicie utrwala makijaż i daje efekt zmatowienia.

Jeżeli masz nadmiar sebum, na pewno ten puder pomoże rozwiązać ten problem. Podwyższy także trwałość makijażu i nie tworzy efektu maski.

Puder mineralny do jasnej cery

Głównym działaniem pudru mineralnego jest poprawa i wyrównanie kolorytu cery. Maskuje niedoskonałości i zapobiega błyszczeniu się skóry. Działa odżywczo, a zawarte w nim składniki korzystnie wpływają na wygląd skóry. Każdy, kto ma jasną, wrażliwą skórę powinien postawić na ten puder, ponieważ przedłuża trwałość makijażu i powoduje, że cera jest promienna.

Puder mineralny ma wiele zalet. Przede wszystkim wyróżnia się naturalnym składem i posiada filtr UV, skutecznie wspiera leczenie zmian skórnych. Na pewno w swojej kosmetyczce powinny go mieć alergiczki, ponieważ pozwala skórze oddychać, a przy tym bardzo dobrze kryje.

Wskazówki, którymi warto kierować się kupując puder do twarzy do jasnej cery

Pamiętaj, aby dobierać każdy puder, niezależnie od tego, czy jest to puder sypki, puder brązujący czy puder prasowany w świetle dziennym. Sztuczne światło bardzo przekłamuje kolor. Warto więc będąc w drogerii udać się do miejsca, gdzie występuje najbardziej zbliżone do dziennego światło. Dzięki temu kupisz puder rozświetlający, jak i pudry matujące dopasowane kolorystycznie do twojej jasnej karnacji.

Radzimy również, aby przed zakupem przetestować puder bezpośrednio na twarzy. To najlepszy sposób, aby dobrać kosmetyk do swoich potrzeb. Niestety, ale wewnętrzna strona nadgarstka jest zbyt jasna, aby faktycznie dopasować pudry sypkie do swoich potrzeb.

Dobry puder nie jest ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Dzięki temu, że dobierzesz go w punkt, unikniesz efektu maski. Ciepłe odcienie powinny wybierać osoby o cerze żółtawej, brzoskwiniowej lub lekko brązowej, natomiast odcienie chłodne są najlepsze dla osób o cerze w odcieniu różu lub lekko ziemistym.

Najlepszy puder dobierzesz metodą prób i błędów. Trzeba zdecydować się na przynajmniej trzy zbliżone do siebie odcienie i przetestować je podczas robienia makijażu. Nałożenie pudru na twarz jest najlepszym sposobem, aby przekonać się, czy faktycznie do nas pasuje. Najczęściej paniom zależy, aby puder gwarantował naturalne wykończenie i podwyższał trwałość podkładu. O tym, czy puder właśnie takie działanie wykaże przekonasz się, po prostu go stosując.