Pomimo tego, że firmy kurierskie każdego roku notują coraz wyższą liczbę wysłanych przez siebie paczek, nadal są osoby, które mają spore trudności z zamówieniem kuriera i zrealizowaniem własnej wysyłki. Warto więc zaczerpnąć nieco wiedzy, jak wygląda wysyłka paczki kurierskiej, aby w razie potrzeby cały proces przeprowadzić bezbłędnie i sprawnie.

Jak wygląda proces wysyłania paczki kurierskiej?

Chcąc dowiedzieć się, jak powinno się zamawiać kuriera, w pierwszej kolejności trzeba poznać podstawy, jeśli chodzi o proces realizacji takiej wysyłki. Jak to więc powinno wyglądać od strony zupełnych podstaw?

Pierwszym krokiem jest oczywiście przygotowanie swojej paczki. W tym celu trzeba znaleźć odpowiedni karton na przedmiot, który chce się wysłać, a następnie właściwie go zapakować. Gdy ten etap będzie zrealizowany, następnie należy przejść do strony internetowej firmy kurierskiej, aby tam wybrać rodzaj wysyłki, podać parametry paczki, a także opłacić jej wysłanie. Następnie kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza wysyłkowego, co skutkować będzie podesłaniem na maila listu przewozowego paczki. Gdy się go otrzyma, należy go wydrukować, umieścić na paczce i poczekać, aż kurier ją odbierze.

Jak znaleźć odpowiednią ofertę?

Jak więc widać po powyższym opisie, proces zamawiania przesyłki nie jest specjalnie trudny. Kolejnym jednak krokiem jest to, jak znaleźć odpowiednią ofertę aby wysyłka paczki była jak najbardziej korzystna. Jak się bowiem okazuje, na rynku dostępna jest ogromna liczba różnych firm kurierskich, które oczywiście różnie wyceniają przesłanie paczki. Jak dokonać w tym wypadku najlepszego wyboru?

Zdecydowanie najbardziej polecanym rozwiązaniem jest wybranie strony internetowej jednego z wielu istniejących na rynku brokerów kurierskich. Są to firmy, które realizują wysyłki różnymi kurierami, dają możliwość porównania ich ofert, a także umożliwiają wysłanie paczki znacznie taniej niż poprzez firmową stronę danego kuriera. Obniżka względem strony firmowej sięga często nawet do 70%. Nie da się ukryć, że polecić w tym wypadku można firmę AlleKurier, która umożliwia wysłanie paczki szybko, bezpiecznie, a także bardzo tanio.

Jak wygląda proces zamawiania paczki?

Skoro już wiadomo, jak wygląda proces zamawiania paczki od strony podstawowej, można następnie przejść do kwestii bardziej szczegółowych. Przede wszystkim warto rozpocząć od tego, jak powinno się taką paczkę przygotować.

Kluczową sprawą podczas przygotowywania paczki jest oczywiście to, w jaki zostanie ona zapakowany karton i jak wykonane będzie wypełnienie. Karton musi być dostatecznie gruby, aby zawartość nie uległa uszkodzeniu. Konieczne jest zastosowanie wypełnienia, najlepiej w postaci folii bąbelkowej, aby podczas transportu nie doszło do zniszczeń.

Podczas wypełniania formularza wysyłkowego podać trzeba wszystkie dane potrzebne firmie kurierskiej. Chodzi w tym wypadku o to, aby nie zakończyć wypełniania go na samym adresie, lecz podać także numer telefonu, a najlepiej także maila osoby odbierającej. Pozwoli to w razie potrzeby skontaktować się z nim podczas dostawy.

Bardzo ważną kwestią jest również to, jak wysłanie paczki zostanie opłacone. Zamówienie przesyłki kurierskiej poprzez stronę AlleKurier umożliwia rozliczenie się jeszcze podczas składania zamówienia, płacąc po prostu przez internet. Jest to znacznie szybsze i wygodnie niż płacenie przy okienku wysyłając standardową paczkę Pocztą Polską.

Ostatnią kwestią jest przyjazd kuriera po paczkę, co nastąpi w ustalonej przy składaniu zamówienia godzinie w wyznaczonym dniu.