Sprężarki tłokowe mają wiele zastosowań. Tak duża różnorodność sprawia, że bez problemu znajdziemy urządzenie, które spełni nasze potrzeby. Kompresory wykorzystamy zarówno do lekkich prac (czyszczenie, przedmuchiwanie, pompowanie), jak i do bardziej zaawansowanych zadań (piaskowanie, malowanie, zasilanie urządzeń pneumatycznych). Czym cechują się sprężarki tłokowe 100l? Skąd wynika ich popularność? Co daje taki sprzęt?

Kompresor tłokowy 100l

Kompresory 100l są często spotykane w halach produkcyjnych. Z łatwością podłączymy je do rozbudowanej instalacji i skorzystamy z zasilania kilku urządzeń jednocześnie. W większych zakładach sprężarka jest elementem maszyn produkcyjnych i ma za zadanie zasilać konkretne zespoły. W domach natomiast wykorzystamy sprzęt do wspomagania maszyn rolniczych, czy też przedmuchiwania instalacji nawadniających. Co ciekawe, na statkach kompresor służy do testowania instalacji, natleniania wody balastowej oraz renowacji. Wiele zależy od danych parametrów, które wskazują, jak wiele zadań dzięki urządzeniu wykonamy. 

Popularne sprężarki tłokowe 100l

Zobacz już teraz, że sprężarki tłokowe 100l dają pożądane efekty. Najpopularniejsze są kompresory olejowe, które do prawidłowej pracy nie wymagają zastosowania oleju. Pamiętajmy o tym, że do różnych typów pomp zalecane są różne typu olejów. Podczas zakupu sprzętu warto dowiedzieć się, jaki środek smarujący zaleca producent. Plusem sprężarki tłokowej jest to, że jest bardzo łatwa w serwisowaniu i eksploatacji. Nie zależy zapominać o sprawdzaniu stanu i poziomu oleju oraz regularnej wymianie. Systematyczne wymiana dotyczy też filtrów powietrza, na których dochodzi do osadzania się zanieczyszczeń. Bardzo ważne jest tutaj spuszczanie kondensatu, jaki gromadzi się w butli. Im częściej będziemy to wykonywać, tym lepiej dla urządzenia. 

Rodzaje kompresorów tłokowych 100l

Kompresory tłokowe 100l cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku. W ofercie producentów znajdziemy sprężarki, jakie osiągają maksymalne ciśnienie na poziomie 8, 10, 12,5 lub 15 barów. W tym przypadku na uznanie zasługuje fakt, że kompresory olejowe tłokowe pracują w różnych zakresach. To bardzo istotna kwestia podczas zakupu, gdyż niektóre sprzęty wymagają podaży ciśnienia o stałej wartości i mogą wskazywać na błędy w sytuacji, gdy pożądane ciśnienie znajdzie się w tym samym zakresie. 

Najistotniejsze zalety urządzeń

Warto podkreślić, że kompresor tłokowy 100l jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu. Wśród zalet warto wymienić:

  • łatwą konstrukcję,
  • niezawodne działanie,
  • niezakłóconą pracę urządzenia,
  • prostą obsługę i budowę sprzętu,
  • zniwelowanie ryzyka awarii. 

Sprężarki tłokowe to wydajne urządzenia, które są na szeroką skalę wykorzystywane w gospodarstwach domowych i w przemyśle. Podczas doboru pamiętajmy o dobrej jakości i sprawdzonej marce, co  da nam pewność niezawodnej pracy urządzenia. Ogromnym atutem jest tutaj fakt, że sprężarki 100l mogą znacząco ułatwić i usprawnić codzienną pracę, dając wygodę użytkownikowi. Szeroki wybór wśród wielu modeli sprawia, że każdy znajdzie idealną opcję dla siebie.