Dolny Śląsk to jeden z największych w Polsce rynków magazynowych. Usługi w tym zakresie przybierają różne formy, czego doskonałym przykładem jest wynajem magazynów samoobsługowych. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla klientów prywatnych i biznesowych zainteresowanych wynajęciem niedużej przechowalni.

Magazyny samoobsługowe we Wrocławiu – co to takiego?

Usługa najmu magazynów samoobsługowych dostępna jest w największych miastach w Polsce – jednym z nich jest Wrocław. Magazyny określane również mianem mini przechowalni znajdują się w większych obiektach. Występują w różnych wariantach, jeśli chodzi o metraż – od 1 m kw. do nawet ponad 20 m kw. Można je wynająć zarówno na krótki, jak i na długi termin, np. w Kangu Self Storage minimalny okres najmu to 14 dni. Firmy świadczące omawianą usługę oferują klientom rozmaite dodatkowe udogodnienia m.in. w postaci możliwości skorzystania z wózków paletowych lub koszowych.

Magazyny samoobsługowe we Wrocławiu – jak wynajmować?

Zasady wynajmu magazynów samoobsługowych są proste i przejrzyste, niemniej wiele tu zależy od firmy udostępniającej tego typu boksy. Zawsze trzeba zapoznać się z regulaminem danej firmy i dokładnie sprawdzić, na jakich warunkach świadczy ona usługę. Bardzo istotne są zapisy dotyczące m.in. opłat oraz przedmiotów zakazanych – nie wszystko można trzymać w magazynach. Poszczególne oferty trzeba porównać pod kątem zawartości i ceny, mając przy tym na uwadze własne potrzeby dotyczące powierzchni do przechowywania różnych rzeczy. Chcąc wynająć magazyn, należy się zgłosić do biura wybranej firmy i podpisać umowę. Przeważnie jest ona zawierana na czas nieokreślony – z opcją rozwiązania jej w dowolnym momencie, rzecz jasna z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Magazyny samoobsługowe we Wrocławiu – jaki to koszt?

Usługa najmu magazynów samoobsługowych wyróżnia się stawkami przyjaznymi dla kieszeni. We Wrocławiu za wynajęcie Bosku o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio ok. 100 zł netto za miesiąc. Wysokość opłaty zależy od długości najmu oraz lokalizacji i metrażu magazynu.