Rodzinne wycieczki to świetny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. Planując wyjazd na weekend, należy koniecznie uwzględnić kwestie związane z transportem. Brak własnego samochodu nie musi być tu przeszkodą – istnieje bowiem rozwiązanie w postaci wynajmu aut na doby.

Samochód na doby – szybko i wygodnie

Dobowy wynajem samochodów to usługa ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem – w szczególności w dużych miastach, gdzie można najszybciej wynająć auto na doby. Katowice to doskonały przykład ośrodka miejskiego, na którego terenie funkcjonują różne wypożyczalnie pojazdów. Jak podkreślają klienci firmy Panek CarSharing, samochód na doby to przede wszystkim wygoda. Nie trzeba martwić się o kwestie związane z serwisem czy przeglądami, a wypożyczalnie wykazują się dość dużą elastycznością przy ustalaniu warunków umów. Uproszczone formalności to kolejny ukłon w stronę klientów, którym zależy na sprawnym uzyskaniu dostępu do samochodu. Minimalny okres najmu zazwyczaj wynosi dobę, a maksymalny miesiąc – niemniej wszystko zależy od warunków świadczenia omawianej usługi obowiązujących w danej wypożyczalni.

Samochód na doby – duży wybór aut

Planując wynająć samochód na doby, można wybrać auto dopasowane do konkretnych potrzeb. Nowoczesne wypożyczalnie dysponują bogatą flotą – pojazd odpowiedni na wyjazd rodzinny znajdzie się bez problemu. Co więcej, nie będzie też kłopotu z wypożyczeniem fotelika samochodowego dla dziecka, jeśli ktoś nie posiada własnego. Wybierając samochód, należy mieć na względzie liczbę oraz wiek pasażerów, a także długość planowanego wyjazdu i formy spędzania wolnego czasu. Najlepszym rozwiązaniem na podróże w rodzinnym gronie zwykle okazują się większe samochody, np. SUV-y z pojemnymi bagażnikami i bardzo przestronnym wnętrzem.

W celu wynajęcia samochodu na doby wystarczy osobiście zgłosić się do wypożyczalni, przy czym w większości tego typu firm w rachubę wchodzi wcześniejsza rezerwacja pojazdu online lub przez telefon. Przed podpisaniem umowy trzeba koniecznie zapoznać się z regulaminem wypożyczalni.