Co decyduje o tym, jaki materac będzie dla Ciebie wygodny? Takie pytanie wróci do Ciebie za każdym razem gdy będziesz rozważać ulepszenie swojej sypialni.  Na wybór złoży się wiele czynników:

– twoje prywatne preferencje,

– stan zdrowia,

– wady postawy,

– jakość materiałów użytych do produkcji samego materaca czy pokrowca.

Szukając najwyższej jakości, luksusowych produktów można się natknąć na różnych producentów oferujących szeroką gamę rozwiązań technologicznych, dzięki którym Twój sen stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Niewątpliwym liderem jakości i nowoczesnych technologii jest marka Tempur. Za sukcesem marki Tempur stoi nie tylko latami rozwijana w NASA technologia, ale też wyjątkowa jakość używanych surowców. Każdy materac marki Tempur obejmuje dziesięcioletnia gwarancja jakości – użyte piany   reagują na ciężar ciała, pozycję i temperaturę.

Czy poszczególne materace Tempur znacznie się od siebie różnią?

Tak! Nawet przy użyciu tych samych materiałów w innych proporcjach otrzymamy zupełnie inny produkt pod kątem wrażeń sensualnych i komfortu. Skąd biorą się takie różnice? Weźmy pod lupę twardy materac Tempur Elite Firm. Zwróć uwagę na jego wnętrze: https://salonsnu.pl/materace-tempur/1172-materac-tempur-firm-elite-83105094.html. Warstwy materiałów rozkładają się następująco: 5, 5, 7.5 i 7.5 cm o łącznej wysokości 25 cm. Materac ten w odczuciu jest twardy, zapewnia stabilne, komfortowe podparcie. Jest minimalnie sprężysty i po położeniu się na nim mimo wyczuwalnej twardości, materiał dostosowuje się do naszej postawy. W jaki sposób się to dzieje?

Materiał Tempur, najbardziej jego klasyczna wersja jest pełna otwartych komórek dzięki którym ciężar ciała rozchodzi się po całej powierzchni, umożliwiając odpowiednie podparcie nawet najcięższych partii ciała. Ta warstwa odpowiadać będzie też za doskonałe dopasowanie do ciała, zapewniając komfort i odpowiednie podparcie. Umożliwia również cyrkulację powietrza, co jest niezwykle ważne pod kątem higieny. Odczucie miękkości czy twardości, a także skala podparcia będą się różnić w zależności od wysokości konkretnych warstw.

Poprzedni materac można porównać z innym produktem tej samej kolekcji: Tempur Firm Luxe Cool Touch. Chociaż wnętrze materaca tworzą te same piany, zastosowanie innych proporcji sprawia, że są inne w odczuciu. Jest to twardy materac, choć nieco mniej, niż wcześniej wymieniony Tempur Elite Firm. Wynika to właśnie ze zmian wysokości warstw. Co więcej, oprócz samych właściwości pian termoelastycznych, ważne są również właściwości pokrowca.

W wypadku wcześniej wspomnianego modelu, użyto wyjątkowej technologii Cool Touch która umożliwia regulowanie temperatury i pochłania nadmiar ciepła, zapewniając najwyższy komfort i higienę snu. Jest przydatna nie tylko w gorące dni, ale też w okresie grzewczym czy w trakcie sezonu infekcyjnego, pomagając zachować odpowiednią temperaturę ciała. Więcej o technologii Cool Touch w połączeniu z luksusowym materacem tempur znajdziesz tu: https://salonsnu.pl/materace-tempur/1173-materac-tempur-firm-luxe-cooltouch-83105304.html.

Różnice, pomiędzy materacami poszczególnych serii, chociaż technicznie małe, mają realny wpływ na poziom Twojego komfortu. Dlatego tak ważne jest przeanalizowanie swoich potrzeb przy wyborze materaca, który ma służyć nam następne dziesięć lat i dłużej. Skonsultuj swój wybór ze specjalistą by odnaleźć taki materac, który będzie idealnie odpowiadać na Twoje potrzeby. Materac Tempur to inwestycja we własne zdrowie i komfort na długie lata.

Zapraszamy do naszych salonów https://salonsnu.pl/nasze-sklepy

artykuł sponsorowany.