Baseny ogrodowe cieszą się wśród Polaków dużą popularnością. Wybór odpowiedniego zbiornika jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. Jest kilka istotnych kwestii, jakie trzeba mieć przy tej okazji na uwadze.

Jaki rodzaj basenu wybrać?

Najlepszy basen to taki, który zaspokaja konkretne potrzeby. Ogromne znaczenie w tym kontekście ma wiek użytkowników. W przypadku najmłodszych dzieci najlepiej sprawdza się zwykły basen dmuchany, który można nie tylko szybko rozstawić w domu czy w ogrodzie, ale także zabrać na działkę, biwak czy kemping. W pozostałych przypadkach najbardziej opłaca się zainwestować w model rozporowy lub stelażowy. Jeśli z basenu będzie korzystać jednocześnie kilka osób, basen stelażowy wydaje się najlepszą opcją.

Basen a wielkość posesji

Pod względem rozmiarów basen musi być dopasowany do wielkości posesji. W sklepie S-MUMO dostępne są baseny ogrodowe o różnych wymiarach. Należy pamiętać, że największe są baseny stelażowe – ich montaż wymaga sporo miejsca. Trzeba więc znaleźć kompromis pomiędzy własnymi oczekiwaniami a realnymi możliwościami. Przy tej okazji warto zastanowić się nad kształtem basenu, który w danej sytuacji będzie najlepszy – basen prostokątny lub owalny to najchętniej wybierane opcje.

Akcesoria basenowe – absolutne „must have”!

Kupując basen ogrodowy, nie wolno zapomnieć o rozmaitych akcesoriach ułatwiających korzystanie z basenu i utrzymanie go w czystości. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w pompę filtrującą, chemię basenową, zestaw czyszczący oraz pokrywę. Bardzo często przydatne okazują się też drabinka i rozmaite zabawki dla dzieci. Warto zastanowić się nad nabyciem zestawu składającego się z basenu oraz rozmaitych akcesoriów – dostępne są różne warianty takich kompletów, więc to nie problem znaleźć najdogodniejsze dla siebie rozwiązanie.

Jakość ma znaczenie!

Jakość basenu to jedno z najistotniejszych kryteriów jego wyboru. Najbardziej opłaca się stawiać na modele znanych i cenionych firm specjalizujących się w tego typu produktach.