Udrażnianie i przepychanie rur nie należy do miłych zajęć. Każdemu jednak z nas przytrafił się chyba kiedyś problem związany z zatkaną rurą odpływową. Objawami tego są najczęściej coraz gorzej odpływająca woda lub całkiem stojąca, dziwne odgłosy bulgotania, nieprzyjemny zapach z odpływu. Wiele osób ma niestety tendencję do wrzucania resztek pożywienia do zlewu w kuchni, który z tego powodu właśnie najczęściej ulega zapchaniu i tworzy się denerwujący i utrudniający życie zator.

Co możemy zrobić w sytuacji, gdy dojdzie do takiego zatoru, w dodatku z którym nie możemy sobie jakoś szybko i na bieżąco poradzić? Jak udrożnić rurę i jak zlikwidować zator w rurze?

Przede wszystkim w sytuacji, gdy jest to poważniejszy zator a my nie czujemy się na siłach z nim walczyć lub nie mamy ku temu stosownych narzędzi lub preparatów, powinniśmy skorzystać z pomocy fachowego pogotowia hydraulicznego, które wykona za nas skuteczne udrażnianie rur.

Udrażnianie rur

Hydraulik fachowiec, lub po prostu pogotowie hydrauliczne i kanalizacyjne, działające przez 24h/ dobę i 7 dni w tygodniu, jest w stanie szybko i skutecznie poratować nas w tej trudnej dla nas sytuacji. Jeśli mieszkamy w stolicy lub jej okolicach, możemy skorzystać z usługi jaką jest udrażnianie rur Warszawa, dzięki temu będziemy mieli pewność, że praca zostanie wykonana solidnie i profesjonalnie. Hydraulik wykona zapewne przepychanie rury specjalną sprężyną ręczną albo elektryczną.

W sytuacji gdy zostanie zatkany zlew, możemy próbować samodzielnie usunąć zator stosując ogólnodostępne preparaty w granulacie lub żelu do udrażniania rur. Gdy problem dotyczy WC będzie z tym nieco gorzej, dlatego tutaj sprawdzi się przy silnych zatorach pomoc specjalisty, dysponującego niezbędnymi narzędziami.

W łazience natomiast bardzo częstą przyczyną zatykania się odpływu są włosy, które zbijają się kulę, oplatają kratki odpływowe, zalegają w rurze, dodatkowo oblepiając wraz z innymi odpadami jak tłuszcz, resztki naskórka i bród, ściany rur. Taka mieszanka może skutecznie doprowadzić do zatoru.

Domowe sposoby na udrażnianie rur

Gdy już przydarzy się nam taki problem i woda przestaje swobodnie spływać, można spróbować pewnych domowych sposobów na odetkanie odpływu i przepchanie rury.

Przede wszystkim możemy spróbować użyć przepychaczki. Należy stosować ją dość ostrożnie bo przepychaczka zasysając tworzy podciśnienie które silnie działa na rurę odpływową wyciągającv z niej ewentualne resztki tworzące zator. W sytuacji gdy widzimy iż zator tworzą włosy, kłębiące się w odpływie, to można je dość skutecznie wyciągnąć starą szczoteczką do zębów lub przygotowanym z drutu haczykiem.

Kiedy wyciągniemy z odpływu zalegające resztki, możemy użyć na koniec sody oczyszczonej oraz octu, uprzednio wcześniej zalewając cały odpływ wrzątkiem. Taka mieszanka znakomicie sprawdza się w domowych warunkach.

Zator w kuchni

W kuchni zatory tworzą się jednak chyba najczęściej, gdyż najczęściej wpadają tam resztki po naszych posiłkach i przygotowaniach posiłków. Aby jak najbardziej zminimalizować możliwość zatykania się zlewu w kuchni, powinniśmy najpierw wszystkie resztki z talerzy i szklanek uprzątnąć do kosza a dopiero wkładać do zlewu do zmywania.

Jakie rzeczy najczęściej wpadają do zlewu i mogą przyczyniać się do zatkania odpływu tworząc zator? Są to najczęściej:

  • fusy od kawy czy herbaty
  • skorupki jajek
  • okruchy chleba
  • resztki mięsa, ziemniaków, makaronów, ryżu itp – to elementy które dobrze pęcznieją i zatykają rury.
  •  

Powinniśmy regularnie sprawdzać stan naszych rur i odpływów. Jeżeli widzimy najmniejsze oznaki problemów, powinniśmy działać i nie czekać aż sytuacja się rozwinie i problem się powiększy. W sytuacjach trudnych i awariach nie wahajmy się skorzystać z usług doświadczonych fachowców jak np. Przepychanierurwarszawa.pl, którzy przy okazji wyeliminowania problemu z naszymi rurami i odpływami, mogą dodatkowo udzielić cennych wskazówek i porad.

(artykuł sponsorowany)