W dzisiejszych czasach nadawanie przesyłek międzynarodowych jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Z tej opcji korzystają klienci indywidualni oraz biznesowi. Wiele osób zastanawia się zatem, ile kosztuje paczka do Kanady i jak ją najprościej nadać? Otóż, warto zaznaczyć, że nadanie takiej przesyłki nie powinno nikomu sprawić żadnego problemu. Dzięki szybkiej wycenie można zobaczyć, jakie oferty mają profesjonalne firmy kurierskie i jaki oferują czas dostawy.

Od czego zależy cena przesyłki kurierskiej do Kanady?

Paczka do Kanady może być wysłana drogą lotniczą, lądowo-lotniczą bądź morską. Z całą pewnością można stwierdzić, że wybór rodzaju transportu może mieć wpływ na ostateczną cenę. Dodatkowo, na cenę mają wpływ gabaryty przesyłki, jej waga oraz rozmiar. Warto pamiętać o tym, że im większa jest waga i rozmiar paczki, tym oczywiście większe koszty będzie musiał ponieść nadawca. Na ostateczną ceną ma wpływ również ubezpieczenie przesyłki w przypadku uszkodzenia lub zaginięcia a także opcja jej przesłania. Ekspresowa przesyłka jest zdecydowanie droższa od tej standardowej. Ponadto, niektóre przesyłki muszą wiązać się z opłatami celnymi oraz podatkami związanymi z eksportowaniem i importowaniem danych produktów, w zależności od tego, co znajduje się w przesyłce. Wiele osób zastanawia się, w jakim czasie dotrą paczki do Kanady. Do głównych miast mogą one dotrzeć już w ciągu około 4 dni. Natomiast do tych bardziej odległych i małych miasteczek, mogą one dotrzeć w ciągu około 8 dni.

Jak wpisać adres na przesyłce do Kanady?

W celu wysłania paczki do Kanady, trzeba pamiętać o wpisaniu prawidłowego adresu oraz danych odbiorcy. Co ważne, w tym kraju kody pocztowe pomagają w lokalizacji, dlatego bardzo ważne jest, aby nie pomylić się przy wypełnianiu tego pola. W ramach informacji warto wiedzieć, że kanadyjski kod pocztowy składa się z ciągu 6 znaków. Po 3 znakach następuje jedna spacja. Pierwszy znak w kodzie tyczy się danej prowincji. Ostatnie trzy znaki w kodzie pocztowym tyczą się lokalnej jednostki dostawy, czyli określają one małą społeczność wiejską oraz dany obiekt budowlany. Warto pamiętać o tym, że paczka do Kanady może być śledzona przez nadawcę za pośrednictwem strony internetowej. Jest to bardzo wygodne, że bez wychodzenia z domu i dzwonienia do firmy można dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się paczka i czy znajduje się ona już na terenie zagranicznego państwa. Dzięki temu można wstępnie oszacować, kiedy dokładnie przesyłka trafi w ręce adresata.