Większość osób posiada portfel dużych rozmiarów, który czasem trudno jest pomieścić w niewielkiej torbie czy w kieszeni. Z drugiej strony tego rodzaju element nie zawsze jest nam potrzebny, zwłaszcza jeśli na co dzień płacimy kartą, a nie gotówką. Warto wtedy zdecydować się na portfel cienki, który umożliwi nam wygodne dokonywanie płatności zbliżeniowych. 

Polacy za zakupy płacą kartą

Z roku na rok coraz więcej osób płaci za zakupy nie gotówką, a kartą. Dodatkowo coraz większa liczba klientów przekonuje się do płatności zbliżeniowych, które początkowo nie cieszyły się dużą popularnością. Niemniej jednak pandemia koronawirusa przyczyniła się do postrzegania tego rodzaju płatności w pozytywny sposób. Wyciągnie karty z portfela może być jednak problematyczne, zwłaszcza jeśli mamy na sobie rękawiczki bądź w ręku trzymamy jeszcze inne rzeczy. Proste dokonywanie płatności zbliżeniowych umożliwia nam portfel cienki, który idealnie sprawdzi się zarówno podczas cotygodniowych zakupów, jak i dłuższych podróży. Dzięki portfelowi cienkiemu nie musimy wyciągać kart, aby dokonać płatności – materiał nie zatrzymuje bowiem sygnału, za pomocą którego z karty pobierane są pieniądze. Zakup cienkiego portfela to inwestycja w wygodę i komfort dokonywania zakupów zarówno tych mniejszych, jak i znacznie większych.

Co z naszym bezpieczeństwem?

Portfel cienki posiada wiele zalet, jednak warto zastanowić się nad nim także w kontekście bezpieczeństwa. Otóż z jednej strony możemy w nim przechowywać karty płatnicze, z drugiej zaś dokumenty, takie jak na przykład dowód osobisty czy paszport. Warto zastanowić się, czy cienki portfel i materiał, z którego został wykonany, dobrze zabezpieczają nasze dane osobowe przed ewentualną kradzieżą? Odpowiedź brzmi tak, ponieważ portfel cienki wyposażony jest w technologię RFID STOP, dzięki której dane wrażliwe są odpowiednio chronione. Co istotne, w portfelu można bez trudu przechowywać również innego rodzaju karty, na przykład miejskie. Producenci portfela wykorzystali technologię, dzięki której karty miejskie nie zakłócają się z innymi kartami zbliżeniowymi. Nie ma więc ryzyka, że odbijając bilet w autobusie, niechcący dokonamy płatności. Warto mieć na uwadze, że cienki portfel nie tylko stanowi doskonałą ochronę, ale również doskonale wygląda. Co więcej, nie zajmuje on zbyt wiele miejsca w naszych torbach czy kieszeniach, dlatego warto zdecydować się na jego zakup, jeśli poszukujemy dla siebie czegoś naprawdę lekkiego, a dodatkowo niewielkich rozmiarów.