Woskowane spodnie damskie stały się w ostatnich sezonach bardzo modne. Panie pokochały je zwłaszcza za wygląd imitujący skórę i ich uniwersalność. Są wygodne, pasują do wielu stylizacji. Z czym je nosić?

Woskowane spodnie – co to znaczy?

Historia woskowanych spodni jest bardzo ciekawa. Sądzi się, że modę tę stworzyli motocykliści, którzy szukając materiału odpornego na deszcz, wcierali wosk w swoje spodnie. Dzięki temu pozornie zwykła tkanina stawała się połyskująca i pod wieloma względami imitowała skórę.

Obecnie woskowane spodnie damskie nie zawierają prawdziwego wosku. Produkuje się je z wykorzystaniem specjalnej farby, która nadaje materiałom efektu woskowania. Spodnie te błyszczą w charakterystyczny sposób. Z dala można je pomylić ze skórą lub lateksem, ale są dużo bardziej wygodne od tych materiałów.

Jak nosić woskowane spodnie?

Stylizacje z wykorzystaniem woskowanych spodni mogą być bardzo różne. Wszystko zależy tak naprawdę od fasonu spodni oraz od tego, czy są połyskujące, czy może matowe. Pierwsze pasują do stylizacji bardziej przebojowych (na imprezę, spotkanie z przyjaciółmi), drugie świetnie komponują się z koszulami i marynarkami, więc są idealne np. do pracy.

Nasza rada: jeśli posiadasz połyskujące spodnie woskowane, pamiętaj o tym, aby góra stylizacji była matowa. Całość będzie wtedy zrównoważona.

W doborze ubrań istotny jest też oczywiście kolor. Największą popularnością cieszą się czarne spodnie woskowane i są to też najbardziej uniwersalne modele. Dobrze komponują się z każdym kolorem, co sprawia, że nie musimy się ograniczać. Można je nosić i do pracy, i na wyjątkowy wieczór.

Szczególnie polecamy połączenia takie jak:

  • woskowane spodnie cygaretki + golf,
  • spodnie woskowane rurki + klasyczna koszula,
  • spodnie dopasowane + top + marynarka typu oversize.

To stylizacje ponadczasowe, które zawsze się sprawdzają!

Czy woskowane spodnie pasują do każdej sylwetki?

W teorii spodnie woskowane dobrze wyglądają na każdej sylwetce, ale kluczowy jest fason. Najczęściej modele te dostaniemy jako rurki, lecz istnieją też cygaretki czy nawet dzwony. Należy więc wybrać taką opcję, która służy sylwetce i nie zaburza proporcji.

Ponadto rodzajem pułapki mogą być woskowane, połyskujące spodnie. Z wyglądu przypominają lateks, który chociaż prezentuje się bardzo efektownie, jest jednocześnie ryzykowny. Optycznie pogrubia sylwetkę, co w przypadku bardziej rozbudowanych bioder czy ud może być dużym minusem. Przed wyborem woskowanego modelu warto więc zastanowić się, czy na pewno rozważamy właściwe opcje. Dobrze jest też wziąć pod uwagę stan spodni. Wysoki delikatnie modeluje sylwetkę i sprawdza się lepiej na większości figur.