Styl pin up pochodzi z lat 40. i 50. XX wieku. Choć znany jest niemalże każdemu, nie wszyscy byliby w stanie przypisać tego typu stroje właśnie nazwie pin up. Styl ten kojarzony jest głównie z kobietami i ich krągłościami. Zdecydowanym makijażem i wyrazistością. Dowiedz się nieco więcej o stylu pin up — być może i Tobie przypadnie do gustu?

Kim były pin up girls?

Pin up jest trendem związanym z tzw. pin up girls, czyli dziewczynami z plakatów. To właśnie one wzbudzały zainteresowanie mężczyzn, którzy często wieszali nad swoimi łóżkami wizerunki pin up girls. Były one uśmiechnięte, ubrane w stroje, które podkreślały ich kobiece kształty. Najczęściej widywano je w sukienkach, czy też strojach kąpielowych.

Styl ten kojarzy się także z wieloma wzorami, które w tamtych latach były popularne. To m.in. sukienki w groszki, marynarskie paski, kratkę, czy kwiatki. Pin up oznaczał także odpowiednią fryzurę i kobiecy makijaż. Za jedną z najbardziej znanych pin up girl uznaje się Marilyn Monroe. Zdecydowana większość jej stylizacji idealnie pasuje do tego stylu.

Ubrania i dodatki w stylu pin up

Za ubrania, które najczęściej gościły w stylu pin up, uznaje się:

  • rozkloszowane sukienki i spódniczki, najczęściej kończące się przed kolanem,
  • gorsety w kształcie serca,
  • opaski pin up, czyli po prostu apaszki czy bandany wiązane na włosach,
  • koszule w kratę, najczęściej wiązane w dole lub połowie brzucha,
  • stroje kąpielowe, były to modele jednoczęściowe lub dwuczęściowe, najczęściej ze stanikiem typu bardotka i majtkami z wysokim stanem,
  • sandały na obcasie typu słupek, a także szpilki,
  • spodnie jeansowe z wysokim stanem, często łączone z koszulami.

Jeśli z kolei chodzi o dodatki, poza wspomnianymi opaskami, dla stylu pin up charakterystyczne są także kolczyki koła, zakolanówki, rajstopy ze wzorem podwiązki, a także okulary typu kocie oczy. Elementy te dodają charakteru całej stylizacji. Jeśli interesujesz się modą i chcesz dowiedzieć się więcej o trendach i stylach, zajrzyj tutaj: Bialcon.pl.