Craftpoint to sklep internetowy, który w swojej ofercie posiada bardzo bogaty asortyment wyrobów służących do tworzenia produktów kaletniczych. Galanteria skórzana to zajęcie każdego kaletnika, który z zamiłowaniem i pasją produkuje swoje autorskie projekty dając oryginalne i ciekawe produkty osobom, które je zamówiły. Jednak mimo tego, że kaletnik powinien być doświadczoną osobą, mieć pewną rękę i dobrą wyobraźnie to musi korzystać również z wysokiej jakości produktów. Dostep do nich w dzisiejszych czasach może być utrudniony. Craftpoint likwiduje ten problem do minimum! Na sklepie dostępne są wszystkie potrzebne materiały do wytworzenia skórzanej galanterii.

Zobacz: Sklep z akcesoriami dla kaletników CraftPoint

Skóra naturalna – podstawowy materiał kaletnika

Asortyment kaletniczy powinien być bardzo szeroki – narzędzia, dodatki, impregnaty.. Jednak najważniejszym materiałem jest dobrze dobrana skóra. Za bardzo dobre jakościowo skóry uważa się naturalne skóry bydlęce garbowane roślinnie bądź chemicznie. Aby odpowiednio dobrać skórę do swoich potrzeb należy zwracać uwagę na jej grubość.

W momencie wykonywania delikatnych projektów takich jak zawieszki do zamków czy woreczki na klucze warto jest zdecydować się na cienkie wersje skóry wielkości ok 1,2mm. Będą one lekkie i poręczne.

Większe grubości poleca się na produkcję portfeli czy etui do telefonów – zakres 1,3-2,0mm będzie najbardziej odpowiedni. Połączy to wytrzymałość i funkcjonalność w jednym.

Jeszcze większe rozmiary z zakresu 2,0-2,5mm używa się do produkcji pasków czy futerałów. Ta grubość jest niezwykle funkcjonalna i może służyć do wielu wyrobów – warto jest zgromadzić jej większy zapas na ,,czarną godzinę”

Najgrubsza 3,0-3,5mm służy do wytwarzania naprawdę wytrzymałych elementów, których ciężar skóra musi dobrze utrzymać.

Podsumowanie

Oczywiście wszystkie grubości skór dostępne są na stronie Craftpoint sprawiając, że dostęp do nich jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej!