Srebrne kolczyki to bardzo popularny element kobiecej biżuterii. Srebro od lat nie wychodzi z mody, pięknie wygląda oraz pasuje do niemal każdej stylizacji i typu urody. Jest również łatwe w czyszczeniu, a odpowiednio pielęgnowane posłuży wiele lat. Przewagą srebra nad złotem jest też jego cena – biżuteria wykonana z tego metalu szlachetnego jest zdecydowanie bardziej przystępna cenowo. 

Kolczyki to jeden z bardziej lubianych elementów biżuterii i większość kobiet ma w swojej kolekcji kilka par. Warto zaopatrzyć się w kolczyki ze srebra wysokiej próby, gdyż dzięki temu unikniemy podrażnień okolicy uszu. Co do modeli wybór jest naprawdę ogromny! Od delikatnych, klasycznych kolczyków, poprzez koła czy duże wiszące kolczyki, które przykują uwagę każdego. Możemy wybrać kolczyki w dowolnym kształcie. Szukając modeli ze srebra nie musimy kupować kolczyków w 100% srebrnych. Znajdziemy na rynku modele mieszane, ze srebrem i złotem lub z użyciem kamieni szlachetnych.

Jak dobrać kolczyki? 

Oczywiście, najlepiej dobrane srebrne kolczyki to po prostu te, które nam się podobają. Warto jednak podczas zakupów zwrócić uwagę na inne czynniki niż nasz gust czy aktualna moda. Dobrze dobrane kolczyki potrafią bowiem świetnie podkreślić nasze atuty! Dobór idealnych srebrnych kolczyków najlepiej uzależnić od kształtu twarzy.

Twarz okrągła – warto postawić tu na kolczyki, które nieco wydłużą optycznie twarz. Dobrze wyglądać więc będą srebrne kolczyki wiszące lub tradycyjne wkrętki o podłużnym lub trójkątnym kształcie. Lepiej nie zakładać kolczyków okrągłych lub kulak, gdyż mogą sprawić wrażenie bardziej pucułowatej twarzy.

Twarz owalna – w tej sytuacji można mówić o dużym szczęściu, ponieważ ze względu na regularne rysy, do owalnej twarzy pasuje większość modeli srebrnych kolczyków. Jedyne czego należy unikać to kolczyki zbyt długie, gdyż mogą zaburzyć proporcje twarzy. Poza tym – pełna dowolność!

Twarz kwadratowa – w przypadku twarzy kwadratowej, srebrne kolczyki mogą pięknie złagodzić rysy. Tutaj stawiamy na modele okrągłe lub kulki, ale dobrze sprawdzą się też łezki i serduszka. Lepiej zrezygnować z geometrycznych kształtów, takich jak kwadraty, trójkąty, romby.

Twarz trójkątna – ten typ twarzy potrzebuje zazwyczaj złagodzenia rysów, więc tak jak w przypadku twarzy kwadratowej, pięknie wyglądać będą srebrne kolczyki okrągłe lub owalne. Jeśli lubisz kolczyki wiszące – dobrze będą wyglądać modele rozszerzane ku dołowi. Dobrze sprawdzi się też model łezki. Unikać zaś należy kwadratów i trójkątów. Przy twarzy trójkątnej nie będą wyglądać najkorzystniej.