Szynka to bardzo bogate źródło wielu składników odżywczych takich jak: białko, witamina B czy D, oraz minerałów: żelaza, fosforu i potasu. Niestety sklepowe wędliny, po które najczęściej sięgamy kryją w sobie nie tylko niezbędne składniki odżywcze, ale również konserwanty i sztuczne barwniki, które, jak powszechnie wiadomo nie mają obojętnego wpływu na nasze zdrowie. A gdyby tak samemu, w zaciszu domowym przyrządzić aromatyczną i zdrową szynkę na kanapki?

Co to jest szynkowar?

Szynkowar to niezwykłe urządzenie, które w kilku prostych krokach pozwoli ci samemu przygotować domową wędlinę – bez dodatku konserwantów, czy polepszaczy smaku. W szynkowarze możesz przygotować mięsa na każdą możliwą okazję – Wielkanoc, Boże Narodzenie, Sylwester, czy po prostu zwykłe odwiedziny znajomych. Nie zależnie od okazji domowa wędlina zachwyci smakiem wszystkich – nawet największych amatorów kupnego mięsa. Kolejnym plusem szynkowaru jest możliwość starannego doboru mięsa użytego do produkcji wędliny – nie musisz się zatem dłużej zastanawiać, czy wyrób, który masz w swojej lodówce na pewno zawiera mięso.

Co znajduje się w szynkowarze i jak używać szynkowar?

Szynkowar to niezwykle praktyczne i proste w obsłudze urządzenie. Składa się ono z pojemnika na mięso, sprężyny i płyty dociskowej, oraz niezwykle szczelnej pokrywy. W niektórych zestawach możemy również spotkać szynkowar z termometrem, który umożliwia mierzenie temperatury – jest to niezwykle użyteczny dodatek, ponieważ szynkę parzymy w dość niskich temperaturach, a termometr znacznie ułatwia jej utrzymanie. Odpowiednio przygotowane mięso po prostu wkładamy do szynkowaru, który wcześniej umieszczamy w wodzie i parzymy przez około 2 godziny. Kolejnym krokiem będzie ochłodzenie szynki i odpoczynek przez noc w lodówce. I to wszystko – domowa i zdrowa wędlina jest gotowa do spożycia.

Gdzie kupić szynkowar?

Szynkowar to urządzenie, które z roku na rok zyskuje coraz to większą popularność – i nic dziwnego! To niezwykle prosty i przyjemny sposób na domowe wędliny, które zachwycą zarówno gości, jak i domowników. Dziś niemal każdy dobrze wyposażony sklep z akcesoriami kuchennymi ma w swojej ofercie szynkowary, które powoli stają się zwykłym wyposażeniem kuchni jak mikrofalówka, czy toster. Najłatwiejszym sposobem zakupu szynkowarów jest internet i sklepy internetowe – wystarczy jeden klik i to cudowne urządzenie staje się elementem twojej kuchni. Zatem jeżeli pragniesz rozpocząć swoją przygodę z domowymi wędlinami, to szynkowar jest urządzeniem wręcz stworzonym dla ciebie – nawet jeśli nie jesteś zbyt doświadczonym kucharzem.