Obecność fajki wodnej w domu nie musi być dla właściciela tego przedmiotu zmartwieniem. Często taka osoba zastanawia się, czym rozpalić taką fajkę, żeby tytoń, czy melasa nie przeszły zapachem takiego paliwa. Warto postawić przede wszystkim na naturalność, jedną z opcji, która coraz częściej jest brana pod uwagę zarówno przez początkujących użytkowników fajki, jak i zaawansowanych palaczy, są całkowicie naturalne węgielki kokosowe. To paliwo rozpala się niezwykle szybko, dodatkowo można liczyć na to, że wystarczy jego niewielka ilość do tego, żeby nie trzeba było przerywać palenia i zapalać fajkę na nowo.

Dlaczego warto postawić na naturalne paliwo?

Chwila relaksu w aromatycznym dymie nie musi trwać krótko, gdy bierze się pod uwagę naturalne paliwo o przedłużonym działaniu. Z węglem kokosowym przygotowanym specjalnie do fajek wodnych można mieć pewność skuteczności i wysokiej przydatności takiego paliwa. Zyskuje się produkt, który jest neutralny w zapachu, nie wpływa na zapach produktu do palenia, tytoń czy melasa nie zmieniają swoich właściwości. Te specjalistyczne wyroby przygotowano w łatwych do mieszczenia niewielkich kosteczkach. Węgielki kokosowe tworzą małą ilość popiołu po ich wypaleniu, charakteryzują się niską wilgotnością, zawartość naturalnego węgla w każdym takim pojedynczym produkcie jest wysoka, nie mniejsza niż 85 procent. Szybko osiągają one wysoką temperaturę, dlatego długo nie trzeba czekać na rozpalenie, nie trzeba mieć też specjalnych umiejętności, żeby można było poradzić sobie z takim rozpaleniem.

Jak używać węgielków kokosowych?

Pomimo tego, że węgielki kokosowe są bezpieczne w stosowaniu, warto przestrzegać pewnych zasad, dzięki temu można zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić sobie zadanie w czasie rozpalania fajki. Pierwszym elementem jest dbanie o to, że zakupiony produkt był całkowicie naturalny, sprawdzenie składu takiego produktu jest dobrym posunięciem. Korzystnie jest zamówić produkt pochodzący z krajów, gdzie używanie fajki wodnej jest modne, na przykład może to być Indonezja. Rekomendowany węgiel kokosowy, dobrych marek, pozwoli na poprawne zatroszczenie się o prawidłową higienę użytkowania fajki, zgodnie z wymogami bezpieczeństwa. Z węgielek kokosowych należy korzystać tak, żeby rozpaliły się one całkowicie wówczas nie wdycha się żadnych niekorzystnych substancji. Kosteczki powinny pokryć się niewielką ilością popiołu, korzystnie jest go usunąć przed procesem palenia. Jest to materiał ekonomiczny, najczęściej wystarczą tylko dwie niewielkie kosteczki do rozpalenia.