Baterię należy wymienić, jeśli jej maksymalna pojemność spadnie poniżej 80% lub jeśli nie utrzymuje już szczytowej wydajności wymaganej do prawidłowego działania iPhone’a.

Co zrobić przed wymianą baterii w iPhone?

W pierwszym przypadku iPhone rozładuje się zauważalnie szybciej niż nowy. W drugim przypadku smartfon będzie działał wolniej niż zwykle, aby zmniejszyć obciążenie baterii. Możesz wyłączyć tę funkcję i powrócić do normalnej wydajności, jednak wtedy iPhone może się nieoczekiwanie wyłączyć z powodu niewystarczającej mocy baterii. Wymiana baterii Iphone 7 rozwiązuje wszystkie te problemy. Zwykle potrzeba około 500 pełnych cykli rozładowania i ładowania, aby bateria iPhone’a spadła do 80% swojej maksymalnej pojemności. „Starzenie się” baterii będzie szybsze, jeśli korzystasz ze smartfona przez długi czas w temperaturach powyżej 35 stopni.

Na iPhone’ach z systemem iOS 11.3 lub nowszym możliwe jest sprawdzenie zużycia baterii bez korzystania z dodatkowych urządzeń.

  • Krok 1. Otwórz „Ustawienia”.
  • Krok 2. Przejdź do sekcji „Bateria”.
  • Krok 3. Rozwiń menu Stan baterii.
  • Krok 4. Oceń pozycję „Maksymalna pojemność”.

Ta pozycja wskazuje aktualną wartość pojemności baterii w procentach. Im jest mniejszy, tym częściej trzeba ładować iPhone’a. Aby iPhone działał prawidłowo, musi być w stanie natychmiast pobierać energię z baterii. Jednym z parametrów wpływających na szybkość tego procesu jest impedancja baterii. Im wyższa impedancja, tym trudniej urządzeniu uzyskać niezbędną moc. Wzrasta przy niskim poziomie naładowania, podczas użytkowania w ujemnych temperaturach oraz w miarę chemicznego starzenia się baterii. iPhone 7 i nowsze smartfony Apple mają dedykowany system zarządzania energią, który monitoruje wydajność urządzenia, aby zapewnić wymaganą moc jego komponentom. Jeśli brakuje zasilania, system wyłącza gadżet, aby zapobiec awarii jego komponentów. Może się to zdarzyć podczas korzystania z urządzenia ze zbyt starą baterią w niskich temperaturach. 

Jeśli bateria działa z najwyższą wydajnością, nie musisz się martwić, że iPhone przypadkowo się wyłączy lub zwolni.

IPhone korzysta z najnowocześniejszych baterii litowo-jonowych. W porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami, które były używane wcześniej, są one mniejsze, ale mają większą pojemność i żywotność. Baterie litowo-jonowe to najbardziej zaawansowane technologicznie dostępne obecnie baterie. Każdy z nich to złożony produkt high-tech, zaprojektowany z uwzględnieniem indywidualnych cech iPhone’a. Bateria litowo-jonowa składa się z elektrod – materiału katodowego na folii aluminiowej i materiału anodowego na folii miedzianej. Są one oddzielone porowatym separatorem impregnowanym elektrolitem i zamknięte w szczelnej obudowie.

Wszystkie baterie (oraz inne części do naprawy iPhone’a) są nabywane bezpośrednio od Apple przez Autoryzowane Centra Serwisowe. Wyklucza się tu używania elementów zastępczych, producent ściśle kontroluje każdą naprawę, a dla każdego urządzenia prowadzi jedną historię napraw. Stosowane są wyłącznie oryginalne, nowe baterie, które niczym nie różnią się od tych zainstalowanych w sprzedawanych urządzeniach.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 7?

Chcesz wymienić baterię w Iphone 7 ? Koszt wymiany baterii zależy od dwóch czynników. Przede wszystkim od kursu dolara. Oryginalne części dostarczane są bowiem z USA. Po drugie, każdy serwis uwzględnia w kosztach odtworzenia, rekompensatę za koszty pracy (są to pensje personelu i czynsz lokalu). Zmienne te różnią się w różnych miastach i niemożliwe jest osiągnięcie równych kosztów we wszystkich usługach ze względu na różne poziomy cen w kraju.

Logistyka w Polsce i przepisy zakazujące transportu baterii drogą powietrzną. Apple i Centra Serwisowe współpracują z najlepszymi na świecie firmami kurierskimi, ale transport baterii może zająć średnio od 3 do 14 dni roboczych (czasy różnią się w zależności od miasta). Na ramy czasowe wymiany baterii wpływa obciążenie centrów usług. Każda czynność jest wykonywana zgodnie z przepisami, ponieważ ostateczna jakość naprawy zależy od prawidłowego wykonania wszystkich etapów. Jednak w wielu przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi o Iphone 7 możesz liczyć na tak zwaną naprawę od ręki. Dotyczy to sytuacji, kiedy bateria jest dostępna w magazynie w danym serwisie, a kwestią jest jedynie czas pracy specjalisty. W takim przypadku wymiana baterii może trwać nawet kilka minut.