Media społecznościowe od wielu lat zdobywają coraz większą popularność. Cieszą się one również ogromnym szacunkiem marketerów, którzy wykorzystują ich ogromny potencjał w celu promocji firm i ich produktów. Są one szczególnie przydatne, jeśli chce się trafić do młodej grupy odbiorców. Od czego więc zacząć? I co robić, by zdobyć jak największą liczbę polskich followersów na Instagramie? Podpowiadamy jak to osiągnąć!

Nie tylko piękne zdjęcia!

Wielu nowych użytkowników Instagrama wychodzi z założenia, że wystarczy publikować piękne zdjęcia, a polscy insta followersi będą masowo obserwować ich profil. Niestety jest na to bardzo mała szansa. Pozyskanie dużej liczby obserwujących jest nie lada wyzwaniem i trzeba się odpowiednio postarać. Tak naprawdę podstawą są wysokiej jakości treści. Tego właśnie oczekują ludzie. Zdjęcia są niejako dodatkiem i uzupełnieniem tego, co ma przekazać wpis. Istotne jest, by nie tylko przyciągnąć chwilową uwagę użytkowników serwisu, ale zatrzymać ich u siebie na dłużej. Muszą czuć, że im się to opłaca!

Dowiedz się jak działa algorytm

To czy nasze wpisy będą widoczne i w jakiej skali, dla innych osób, zależy od kilku czynników. Warto je poznać i pamiętać o nich podczas prowadzenia profilu w mediach społecznościowych. Wbrew pozorom to nie polubienia zostawianie pod wpisami, a udostępnienia są najbardziej wartościowymi reakcjami, które mogą podarować nam obserwujący, Następne w kolejności jest zapisanie postu, a dopiero później komentarze oraz słynne lajki. Jeśli chcesz więc cieszyć się popularnością i zdobyć polskie followersy na insta, musisz dbać o jak największą ilość tego typu interakcji ze strony użytkowników. Publikując wpisy najlepiej celować w godziny, w których obserwujący są najbardziej aktywni. Takie informacje można wyciągnąć między innymi ze statystki dostępnych dla każdego konta.

Wykorzystuj wszystkie możliwości

Jedno jest pewne – prowadzenie profesjonalnego konta na Instagramie nie jest taką prostą sprawą, jak pozornie może się wydawać. Warto wykorzystać więc wszystkie dostępne możliwości. Prócz dbania o jakość contentu i stosowania odpowiednio wyselekcjonowanych hasztagów należy również regularnie usuwać ghost followers. Mogą oni zaszkodzić w tym, jak profil jest oceniany przez algorytm. Co więcej, regularnie publikowanie insta stories także może wynieść twój profil na wyższy poziom i przyczynić się do zwiększenia ilości polskich i zagranicznych followersów!