Obecnie niemal każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne i pomocne w rozwoju kariery jest swobodne posługiwanie się językiem angielskim. Wiedza o tym również przedsiębiorcy i rekruterzy, którzy zajmują się dobieraniem pracowników do firmy. Z tego powodu kursy języka angielskiego dla firm cieszą się coraz większą popularnością. Angielski biznesowy to nie tylko kilka fraz na temat biznesu, ale również praktyczne doświadczenie pokazujące, jak zachować się w stresowych sytuacjach.

Business English, a ogólny angielski

Język angielski biznesowy odróżnia się od języka angielskiego ogólnego przede wszystkim tym, że jest znacznie bardziej oficjalny. Oczywiście w normalnym życiu również spotykamy liczne zwroty z języka profesjonalnego, jednakże obcokrajowcy, którzy uczą się w szkołach lub samemu, powinni przejść specjalny kurs przygotowujący do pracy w korporacji lub międzynarodowej firmie. Business English jest to nadal ten sam język angielski, który stosuje reguły ogólnej gramatyki, ale podczas konwersacji wymaga się na znajomości specjalistycznych słów i zwrotów. Kursy języka angielskiego dla firm można również potraktować jako wprowadzenie do dalszych kursów, na których poznamy słownictwo i leksykę z języka specjalistycznego, charakterystycznego dla konkretnej branży. Angielski dla firm (https://www.britishschool.pl/lomianki/kursy-dla-firm)  to okazja do opanowania ogólnego słownictwa biznesowego, które przydaje się niezależnie od pozycji w firmie i branży, w której funkcjonuje. Najpopularniejszymi specjalistycznymi kursami języka angielskiego są m.in. English for Finance, English for HR, English for Sales oraz English for Marketing. Głównym celem szkoleń specjalistycznych jest opanowanie specjalistycznego słownictwa, które jest różne dla każdej z branż.

Czego można nauczyć się na kursie Business English?

Business English czy angielski dla firm ma na celu przygotować uczestników do skutecznego funkcjonowania w międzynarodowym środowisku zawodowym, dlatego zadania są skierowane na naukę języka formalnego. Język angielski biznesowy stosujemy głównie w korespondenci biznesowej oraz nawiązywaniu kontaktów z międzynarodowymi partnerami i klientami. Zawsze warto pamiętać, że styl naszej wypowiedzi musi być dostosowany do osoby i sytuacji, w której się znajdujemy, dlatego warto zapamiętać duży zakres leksykalny, którego można się nauczyć podczas uczęszczania na kursy. Profesjonalni nauczyciele prowadzą zajęcia w sposób uwzględniający różnice w sposobie komunikacji w różnych kulturach, co często pozwala uniknąć kardynalnych błędów i skutecznie kończyć negocjacje z osiągniętym rezultatem.

W poniższych sytuacjach znajomość Business English jest nieoceniona:

  • Sporządzanie umów w języku angielskim
  • Pisaninie i wysyłanie służbowych e-maili, zamówień, reklamacji oraz rezerwacji
  • Wyrażanie opinii podczas spotkań biznesowych
  • Rozmowy telefoniczne z anglojęzycznymi klientami i partnerami
  • Przygotowywanie prezentacji w języku angielskim

Negocjowanie kontraktów z zagranicznymi klientami Nauka angielskiego dla pracy pogłębia również wiedzę gramatyczną oraz jest okazją do poznania wielu przydatnych zwrotów. Zapraszamy do skorzystania z jednego z oferowanych kursów na: https://www.britishschool.pl/lomianki.