Sukienka to najbardziej kobiecy element garderoby. Wśród wielu modeli na uwagę bez wątpienia zasługują sukienki rozkloszowane. Uważane są za niezwykle eleganckie, stylowe, a jednocześnie uniwersalne. W zależności od stylu i zastosowanych dodatków sprawdzają się bowiem podczas rozmaitych okazji.

Komu kobiety zawdzięczają sukienki rozkloszowane?

Początków sukienek rozkloszowanych należy szukać w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Szyto je wówczas na wiele sposobów. Najczęściej były to jednak albo sukienki długie, sięgające samych kostek, albo modele midi. Wiele ówczesnych sukienek rozkloszowanych odkrywało dekolt, ramiona, a nawet plecy. Panie, które nie chciały tak mocno eksponować swojego ciała, mogły zdecydować się jednak na modele zabudowane. Pierwsze sukienki rozkloszowane były często zdobione rozmaitymi kokardami, chętnie sięgano również po cekiny.

Sukienki rozkloszowane idealnie wpisywały się – i wpisują nadal – w marzenie kobiet o figurze w kształcie klepsydry. Krój tych sukienek sprawiał bowiem, że ta idealna sylwetka pojawia się w magiczny sposób. Jedną z wielkich wielbicielek sukienek rozkloszowanych była słynna Audrey Hepburn.

Do jakiej figury pasują sukienki rozkloszowane?

Niewątpliwym atutem sukienek rozkloszowanych jest to, że pasują do różnych figur. Pozwalają na podkreślenie atutów kobiecej sylwetki i jednocześnie dobrze radzą sobie z maskowaniem mankamentów. Sukienki rozkloszowane skutecznie ukrywają zbyt szerokie biodra, eksponują talię, maskują nadmiernie wystający brzuszek. Są idealne dla wszystkich posiadaczek figury typu jabłko. Poleca się je także dla tych pań, które chcą ukryć nieco bardziej masywne uda. Co jednak ważne, sukienki rozkloszowane warto nosić nawet wówczas, gdy nie jest naszym celem tuszowanie mankamentów sylwetki. W swojej szafie powinny mieć je nawet panie o perfekcyjnej figurze.

Jakie dodatki pasują do sukienek rozkloszowanych?

Z całą pewnością są to różnego rodzaju paski. Ten prosty dodatek sprawia, że sukienki rozkloszowane jeszcze mocniej kształtują talię, na brak której uskarża się wiele kobiet. Koniecznie trzeba zakładać do nich buty na obcasie. Dzięki temu sylwetka będzie wydawała się dłuższa.

Kiedy zakładać sukienki rozkloszowane?

Odpowiedź jest prosta: zawsze, kiedy tylko mamy na to ochotę. To, czy sukienka rozkloszowana jest odpowiednia do pracy, czy na spotkanie z przyjaciółkami zależy wyłącznie od jej stylu i zastosowanych dodatków. Sukienki rozkloszowane to szeroka oferta producentów. Znajdują się wśród nich modele biznesowe, codzienne, wieczorowe, a nawet balowe.