Urządzasz nowy dom lub mieszkanie i kompletujesz do niego pełne wyposażenie? Pamiętaj, że kuchnia jest jednym z najważniejszych domowych wnętrz. Zastanawiasz się, jaką zastawę obiadową i deserową wybrać, aby pasowała do wnętrza, a jednocześnie była wytrzymała? Zastanów się nad zakupem polskiej porcelany. W ostatnich latach jest to jeden z najczęstszych wyborów. Sprawdź, dlaczego warto w nią zainwestować.

Postaw na dobrą jakość — wybierz porcelanę

Chcesz zainwestować w dobrej jakości wyposażenie? Jeżeli zależy Ci, aby kubki, talerze, czy inne elementy zastawy były trwałe na lata, powinieneś zastanowić się nad zakupem porcelany. Precyzyjne wykonanie oraz wytrzymałość sprawią, że codzienne użytkowanie nie będzie dla niej żadnym zagrożeniem.

– Wiele osób rezygnuje z zakupu zastawy porcelanowej, twierdząc, że jest ona odpowiednia tylko na wyjątkowe okazje. Wynika to między innymi z faktu, że kiedyś takie produkty uznawane były za luksusowe, a jednocześnie ich cena była bardzo wysoka. Czasy się jednak zmieniają i dzisiejsza porcelana w klasycznym, białym wydaniu jest cenowo mocno zbliżona do innych materiałów dostępnych na rynku — tłumaczy specjalista ze sklepu Porcelana24.pl.

Decydując się na polską porcelanę, zapewniasz sobie eleganckie, a jednocześnie funkcjonalne wyposażenie, które posłuży Ci przez lata.

Dlaczego warto postawić na polską porcelanę?

Nie znasz się na porcelanie i trudno Ci odróżnić ją od innych materiałów dostępnych na rynku? To jeden z powodów, dla których powinieneś zastanowić się nad zakupem polskich wyrobów. Niewielkie, rodzime manufaktury, w których pracują osoby z pokolenia na pokolenia to sprawdzone miejsca, w których możesz kupić zastawę do swojego domu. Bardzo często prowadzą własne sklepy online, a każdy produkt jest sygnowany logo firmy lub innym oznaczeniem. Dzięki temu masz pewność, że nie kupujesz podróbki.

Ponadto polska ceramika produkowana w niewielkich zakładach wyróżnia się:

  • wysoką jakością,
  • dobrą ceną,
  • unikatowymi kształtami i wzorami.

Możesz zdecydować się na klasyczne, białe wyposażenie. Jednak to, co jest charakterystyczne dla porcelany produkowanej w Polsce, to przede wszystkim unikalne wzory. Zazwyczaj są one ręcznie nanoszone na wszystkie elementy, co tylko podkreśla ich wyjątkowość.

Gdzie kupić prawdziwą polską porcelanę?

Porcelanę polskiej produkcji możesz kupić przede wszystkim w sklepach prowadzonych przez manufaktury, które ją produkują. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Zarówno w sieci, jak i stacjonarnie działa wiele punktów, które specjalizują się w sprzedaży akcesoriów kuchennych z porcelany. Pamiętaj jednak, aby wybierać te, które są sprawdzone i cieszą się dobrą opinią.  To, co powinno wzbudzić Twoją ostrożność to przede wszystkim podejrzanie niska cena. W takim przypadku, zanim zdecydujesz się na zakup, porównaj najlepiej kilka ofert i wybierz najlepszą.