Dziewczyną ponadwymiarową  można stać się – jak mówią same zainteresowane – całkiem nieoczekiwanie. Jak relacjonuje jedna z puszystych elegantek: “O tym, że zaczynam być plus size, dowiedziałam się tuż przed weselem siostry. Sprawdziłam wszystkie sklepy w okolicy i nie znalazłam niczego, co by na mnie pasowało”. Na szczęście w Internecie pojawia się coraz szersza oferta dedykowana właśnie potrzebom osób z górnej granicy rozmiarówki.

Większe dziewczyny też potrzebują komplementów!

Pragnienie bycia osobą modną i atrakcyjną nie znika wraz z pojawieniem się krągłości. W minionych czasach klientki kupujące tanie sukienki plus size słały do producentów niekończącą się listę swoich życzeń: wyższa skala rozmiarowa, więcej modnych kolorów, szerszy wybór materiałów, ciekawsze fasony, wzornictwo dopasowane do potrzeb osób w różnym wieku, wszystkie szczegóły kreacji odpowiednio wymodelowane, aby nigdzie nie uciskały i nie marszczyły się, linie cięcia podkreślające atuty sylwetki. Każdy z tych elementów wpływał przecież na poczucie piękna u poszukujących nietuzinkowego stroju, zarówno nowości rynkowych, jak i klasyki odzieżowej. Teraz to wszystko można mieć dostępne natychmiast na ekranie własnego komputera.

Kolory podkreślające urodę

Klasyczna czerń to nie wszystko, czego może się spodziewać większa dziewczyna szukająca sukienek, w których wyglądałaby zjawiskowo. Współczesny sklep plus size przewiduje zabawę kolorem. Pojawiają się zarówno nasycone, jak i stonowane barwy, wśród których prym wiodą eleganckie fiolety, grafity, karminy, granaty, turkusy, butelkowe zielenie, przełamane biele. Każdy z nich na zaokrąglonej sylwetce wygląda zjawiskowo. Podobnie rzecz się ma ze wzornictwem tkanin. Modne klientki mogą dowolnie wybierać pomiędzy fascynującymi łączeniami elementów w pokrewnej tonacji, szykownymi i dodającymi wdzięku wzorami kwiatowymi, podkreślającymi charakter cętkami czy nadającymi lekkości subtelnymi motywami geometrycznymi.

Duże rozmiary dobre na każdą okazję

Styliści dostrzegają potencjał tego segmentu mody. Obecnie dziewczyna puszysta może poczuć się oszałamiająco zarówno w sukience krótkiej, tej za kolano, jak i najdłuższej, sięgającej ziemi. Suknie biznesowe lub wizytowe mogą podkreślać talię, biodra, biust lub nogi – dowolną część ciała stanowiącą atut użytkowniczki. Są uzupełniane koronkami, ożywione gustownie wkomponowanymi falbankami, zalotnymi rozcięciami. Długie, zwiewne, rozkloszowane sukienki okazują się idealne na wakacje. Warto podkreślić, że dostępne są w rozmiarach do 62, a ich cena nie odbiega od zwykłych kreacji.