Innego łóżka potrzebują single niż para małżeńska, dlatego wybór mebla musi być dobrze przemyślany. Łóżko małżeńskie stanowi główny element wyposażenia każdej sypialni, powinien być nie tylko wygodny, ale też ładnie się prezentować i pasować do wystroju wnętrza. Od tego mebla powinniśmy oczekiwać wygody, funkcjonalności, solidności i nieprzeciętnych walorów estetycznych.

O tym należy pamiętać podczas wybierania łóżka małżeńskiego


Dobre łóżko to takie, na którym komfortowo nam się wypoczywa, nie wybudzamy się w nocy, wstajemy wyspani i nic nas nie boli. Trzeba pamiętać o tym, że niewygodne łóżko może przyczynić się do problemów ze snem i kręgosłupem, dlatego nie należy tego bagatelizować. Mebel ten ma oczywiście wyglądać estetycznie, ale nie tylko jest w jego przypadku najważniejsze. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o kwestię wygody. Kluczowy jest tutaj materac, ale nie tylko on wpływa na komfort użytkowania łóżka. Dobór właściwych wymiarów także ma znaczenie. Kierować trzeba się tutaj swoim wzrostem i sylwetką. Zaleca się, aby łóżko małżeńskie miało do najmniej 160 cm szerokości. Przyda się także miękki i wysoki zagłówek, który dodatkowo zapewni plecom odpowiednie podparcie. Zgodnie ze swoimi preferencjami trzeba zdecydować o miękkości materaca, ale nie tylko to jest istotne w przypadku tego elementu łóżka – znacznie ma też sprężystość, optymalna cyrkulacja powietrza i poziom wilgotności przeciwdziałające rozwojowi drobnoustrojów.


Jako że łóżko małżeńskie stanowi główny element wyposażenia sypialni, znajduje się w samym jego centrum, musi się odpowiednio prezentować. Design tego mebla powinien być dostosowany nie tylko do naszych indywidualnych preferencji, ale też do aranżacji wnętrza. Przykładowo łóżka drewniane idealnie sprawdzą się w sypialniach urządzonych w stylu tradycyjnym, skandynawskim, rustykalnym. Modele tapicerowane pasują do wnętrz bardziej eleganckich, glamour. Z kolei łóżka kontynentalne to strzał w dziesiątkę przy wystroju nowoczesnym. Natomiast te z płyty meblowej wspaniale odnajdą się w sypialni, gdzie dominuje minimalizm.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl – Łóżka do spania