Podjęcie decyzji o umieszczeniu bliskiej osoby w domu spokojnej starości to zazwyczaj przełomowy moment w życiu człowieka. Placówki zapewniają całodobową pomoc opiekuńczą oraz medyczną. Dom seniora zapewnia dodatkową rozrywkę, niezbędne towarzystwo oraz nieocenioną pomoc w codziennym funkcjonowaniu. 

Umieszczenie osoby starszej w domu starości

Proces skierowania seniora do domu starości wiąże się z kilkoma istotnymi etapami. Po pierwsze wybór ośrodka nie może zostać wykonany bez przygotowania. Mnogość ośrodków prywatnych oraz państwowych nie sprzyja łatwemu podejmowaniu decyzji. Następnym aspektem wartym rozważenia jest profil domu seniora odpowiedni dla bliskiej osoby. Niektóre osoby borykające się z samotnością nie wymagają umieszczenia w wyspecjalizowanym ośrodku nacechowanym na pomoc osobom niedołężnym. Wystarczającą pomocą będzie towarzystwo, które w zupełności pokryje potrzeby bliskiego. Domy seniora Zachodnipomorskie wyposażone w specjalistyczny sprzęt oraz dysponujące wyszkoloną kadrą, przeznaczone będą dla osób, dla których codzienna pomoc medyczna wydaje się kluczem do dalszego funkcjonowania. 

Wybór domu spokojnej starości

Nie każdy dom seniora prezentuje równorzędne warunki zakwaterowania. Niektóre placówki nastawione są na osoby z konkretnymi schorzeniami, inne zaś charakteryzują się ogólną opieką medyczno-opiekuńczą. Pierwszym krokiem przy wyborze domu seniora jest zapoznanie się z opiniami rodzin oraz samych osób starszych korzystających z usług danej placówki. Opinie pozostawione w internecie, choć pomocne nie zawsze muszą pokrywać się z prawdą. Najbezpieczniejszym wyjściem jest zorganizowanie wycieczki do ośrodka, który leży w kręgu zainteresowań i możliwości osoby starszej. Bezpośredni kontakt z personelem, rodzinami i seniorami dostarczy niezbędnych informacji potrzebnych przy wyborze odpowiedniej opcji. 

Ważne cechy domu seniora

Istotnymi z punktu widzenia rodziny i co ważniejsze samej osoby starszej są możliwości, jakie daje dom starości. Opieka medyczna to nie wszystko, ważne są również sposoby spędzania wolnego czasu, rodzaje dostarczanych rozrywek, dostęp do towarzystwa oraz wyposażenie i higiena placówki. Czyste wnętrze, schludny personel oraz zadbana infrastruktura w największym stopniu przyczynia się do podjęcia decyzji rodziny. Szalenie istotny jest zakres możliwości domu starości oceniany w oparciu o posiadany sprzęt rehabilitacyjny. Urządzenia powinny być zadbane, sprawne i przydatne. Nie sztuką jest wyposażyć placówkę w sprzęt tylko z pozoru przydatny. 

Portal dom-dla-seniora.pl to wyszukiwarka najlepszych domów seniora w Zachodniopomorskiem. Portal agreguje domy seniora, prezentuje rozbudowane profile i ułatwia podjęcie decyzji o wyborze miejsca dla seniora w województwie zachodniopomorskim.