Każdego dnia ciągle możemy być świadkami rozwijających się technologii, a co za tym idzie zmieniającego się świata. Ludzie mający coraz większą wiedzę w danej tematyce mogą cały czas wprowadzać nowe badania a razem z nimi nowe rozwiązania i pomysły. Wszystko po to, aby cały czas ułatwiać ludziom codzienne życie. Jest to związane także z ciągłą chęcią rozwoju i odkrywania nowych rzeczy. Ta ciekawość wiąże się oczywiście czasami także z chęci zaistnienia w danej dziedzinie. Jednak zazwyczaj chodzi o to, aby po prostu znaleźć nowe, lepsze rozwiązania radzenia sobie z jakąś trudnością lub po prostu codzienną czynnością.

W ostatnim czasie można zaobserwować znaczny rozwój firmy PCG. A czym oni właściwie się zajmują? PCG to krótko mówiąc globalna firma oferująca doradztwo, szkolenia i nowoczesne rozwiązania informatyczne. Do klientów tej firmy należą głównie instytucje edukacyjne, zdrowotne i te zajmujące się opieką publiczną. Firma ta cały czas stara się dbać o rozwój usług PCG oraz ich najwyższą jakość. Dlatego mogą pochwalić się stworzeniem nowego ekosystemu rozwiązań w dziedzinie informatyki.

Czym właściwie jest educloud?

Prawdopodobnie wiele osób zastanawia się teraz odpowiedzią na to pytanie. Mianowicie Educloud to po prostu środowisko do nauki zdalnej i zarządzania dydaktyką uczelni. Aktualnie jest to bardzo ważne rozwiązanie problemów związanych z nauczaniem online. Od wielu miesięcy praktycznie cały świat stanął w miejscu. Musieliśmy znaleźć nowe rozwiązania codziennych problemów życiowych. Po prostu musieliśmy nauczyć się życia w nowej rzeczywistości. Niestety jest ona dla wielu o wiele trudniejsza. Jednak z czasem potrafimy znajdować coraz lepsze rozwiązania niż było to na samym początku. Ale wiadomo, że początki potrafią być naprawdę trudne.

Jednym z problemów, z którymi musiał zmierzyć się cały świat była forma nauczania dzieci i młodzieży w szkołach. Z początku nikt nie wiedział, jak powinniśmy się za to zabrać. Jednak zdecydowano o wprowadzeniu zdalnego nauczania. Miało ono uchronić nas przed najgorszym, czyli zbyt wysokim wzrostem zakażeń. Czy się to udało? Prawdopodobnie tak, dlatego powinniśmy się z tego powodu bardzo cieszyć. Jednak ogromnym minusem tej całej sytuacji jest właśnie rozwój dzieci i młodzieży. Nauczanie zdalne niestety nie należy do najlepszych form nauki.

Dlatego właśnie powstało Educloud, czyli środowisko do nauki zdalnej i zarządzania dydaktyka uczelni. Wszystko to po to, aby każdej ze stron nauczania ułatwić zmierzenie się z tym problemem. Powstanie właśnie tego typu rozwiązania z pewnością znacznie wpłynęło na cały świat, jednak dzieje się to wszystko, dlatego aby pomóc ludziom radzić sobie z tym problem. Educloud pomaga zmierzyć się ze zdalnym nauczaniem zarówno uczniom, nauczycielom, jak i rodzicom. Dla każdej ze stron jest to niezwykle trudne wyzwanie.

Komu może pomóc system Educloud?

Jak już wspominaliśmy problem zdalnego nauczania jest równie trudny dla każdej ze stron, biorąc pod uwagę zarówno uczniów, nauczycieli, ale także rodziców szczególnie tych najmłodszych dzieci. Dla uczniów nauczanie zdalne oznacza może i lepsze wyniki w nauce, jednak o wiele niższy poziom wiedzy. Nauczyciel niestety nie jest w stanie aż tak wytłumaczyć jakiegoś trudnego zagadnienia przez internet. Przez co uczniowie też nie rozumieją, o co chodzi i nawet nie chce im się zaglądać do książek po całym dniu spędzonym przed komputerem.

Dla nauczycieli jest to jeszcze trudniejsze zadanie. Muszą znaleźć jakiś sposób swojego nauczania, aby uczniowie chcieli ich słuchać i przede wszystkim, aby zrozumieli, że to nie są wakacje tylko oni naprawdę muszą włożyć tyle samo pracy w swoją naukę co w momencie chodzenia do szkoły, ponieważ może mieć to bardzo złe skutki w przyszłości na przykład na różnego rodzaju egzaminach. Jednak uczniowie bagatelizują tę sprawę i szukają coraz to nowszych sposobów na ściąganie podczas zdalnego nauczania. System educloud ma na celu pomóc zarówno nauczycielom i uczniom, a także odciążenie w pewnym stopniu rodziców tych najmłodszych uczniów.