Dla większości kobiet wygląd jest ważny. Nic w tym dziwnego. Wiedząc, że wyglądamy dobrze, mamy większą pewność siebie, a co za tym idzie, lepsze samopoczucie. Właśnie dlatego, warto zadbać o to, jak się prezentujemy. Kupując ubrania markowe, stawiamy przede wszystkim na jakość i styl, dzięki czemu wyglądamy prestiżowo i elegancko. Na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupach markowej odzieży, aby była wygodna i prezentowała się na nas zachwycająco?

Czy warto kupować markowe ubrania?

Częstym argumentem przeciwko markowym ubraniom jest ich cena. Naturalne jest to, że ubrania z dobrych, naturalnym materiałów są droższe. Na cenę wpływa również inny czynnik, czyli wielkość kolekcji. W przeciwieństwie do rzeczy z sieciówek, czyli fast fashion, ubrania markowe nie są szyte masowo na ogromną skalę. Dzięki temu stają się ekskluzywne.

Mimo że na ubrania markowe trzeba wydać większą sumę pieniędzy, jest to lepszy wybór. Takie części garderoby są lepszej jakości, dzięki czemu nie niszczą się i są trwalsze. Rzeczy z popularnych sklepów bardzo szybko mechacą się, rozciągają i blakną w praniu. Odzież markowa wystarcza na  lata, a ponadto nie wychodzi z mody. Fasony są ponadczasowe i można bardzo łatwo je ze sobą łączyć.

Materiały odzieży markowej

Dobry materiał jest bardzo ważny. Co właściwie znaczy „dobry”? Materiał, z którego wykonana jest odzież markowa, musi przepuszczać powietrze i nie podrażniać skóry. Najlepsze i naturalne tkaniny, z których powinny być wykonane ubrania to:

  • Wełna,
  • kaszmir,
  • jedwab,
  • bawełna.

Stroje uszyte z jakościowych tkanin służą nam przez lata, nie kurczą się, ani nie mechacą. Kupowanie ekskluzywnych części ubioru jest świetną inwestycją. Aby upewnić się, że materiał nie jest syntetyczną mieszanką, warto zawsze sprawdzać metki ubrań. W ten sposób możemy też sprawdzić, czy materiał nie będzie podrażniał skóry.

„Kupując odzież markową, mamy pewność, że materiały pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy przestrzegają standardów etycznych”. – tłumaczy stylistka z butiku Imperium.

Fasony ubrań markowych

Decydując się na kupno odzieży markowej, należy dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnej części garderoby. Jest to większy wydatek niż przy rzeczach z popularnych sklepów, dlatego należy wybierać ubrania rozsądnie, nie pod wpływem impulsu. Każde ubranie trzeba przymierzyć, aby zobaczyć jak na nas leży. Ubrania powinny być dopasowane do typu sylwetki i podkreślać jej atuty. W salonach z odzieżą markową zawsze można liczyć na doradztwo stylistki. Kolory i fasony muszą być dobrze dopasowane np. do cery czy wzrostu. Luksusowe ubrania najlepiej wybierać w stonowanych kolorach, dzięki czemu nigdy nie wychodzą z mody. Bardzo ważne jest też to, jak czujemy się w danej kreacji. Ubranie nie powinno krępować ruchów i sprawiać, że nie jesteśmy pewni siebie.