Świeczki to element dekoracyjny, który pasuje do niemal każdego miejsca. Pełnią funkcję ozdobną, ale są również praktyczne. Występują w różnych rodzajach i odmianach. Jeżeli chcemy wykorzystać je w bardziej oryginalnej formie, warto wybrać pływające świeczki, które stanowią alternatywę dla tych tradycyjnych i klasycznych wariantów. Wykorzystamy je przy wielu okazjach. Urozmaicą i nadadzą niezwykłego charakteru każdemu wydarzeniu. 

Czym są pływające świeczki?

Ten rodzaj ozdób to nic innego jak świeczki, których ciężar całkowity nie przekracza gęstości wody. Dzięki specyficznej budowie mogą one swobodnie unosić się na jej powierzchni, nie zanurzając się. Dekoracje te można śmiało zapalić, podobnie jak zwykłe świece. Wykonane są również z parafiny. Ich wydajność jest także duża, gdyż świecąc, mogą z powodzeniem stopić się praktycznie do samego końca. Czas palenia pływających świeczek jest zatem bardzo długi.

Jak efektownie wykorzystać pływające świeczki?

Za pomocą tych dekoracji możemy ozdobić zarówno zamknięte przestrzenie, jak i te znajdujące się w plenerze. Idealnie sprawdzą się podczas ważnych uroczystości. Na przyjęciu weselnym wykorzystamy je do upiększenia stołów. Wystarczy, że stworzymy za ich pomocą ciekawe i stylowe kompozycje. Można włożyć je do wazonów, szklanych mis, cylindrów czy tub wypełnionych wodą. Jeżeli na zewnątrz znajduje się staw, sadzawka, oczko wodne bądź fontanna, to również pływające świeczki będą prezentować się tam imponująco. Wieczorem, gdy się ściemni, nadadzą one magicznej poświaty, dzięki której stworzymy wyjątkowy nastrój. Wykorzystamy je także w domowym zaciszu. Nie ma ograniczeń, co do odpowiedniej ich ilości w danym pomieszczeniu. Pływające świeczki będą oryginalną i niezwykłą dekoracją salonu, sypialni czy łazienki. Dom przystrojony w ten sposób zyska piękny wygląd.

Świece pływające na wodzie – jaki rodzaj wybrać?

Wśród różnych wielkości i kształtów pływających świeczek, najbardziej popularne i uniwersalne są te w formie okrągłych dysków i kulek. Można je wykorzystać zarówno na otwartej powierzchni wodnej, jak i w zamkniętym naczyniu. Dobierzemy je kolorystycznie w zależności od potrzeby, ponieważ dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Oprócz opływowych kształtów, znajdziemy również pływające świeczki uformowane jako serca lub storczyki. Wykorzystamy je podczas romantycznych wydarzeń. Idealnie sprawdzą się w restauracji czy w domu oraz zapalone podczas Walentynek, rocznicy ślubu, Dnia Kobiet czy innych ważnych okazji.