Basen ogrodowy warto kupić z paru powodów. Przede wszystkim jest to wygoda i doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny oraz przyjaciół. Pozostaje tylko kwestia wyboru odpowiedniego modelu. Jakie opcje dostępne są na rynku?

Baseny nadmuchiwane

Baseny nadmuchiwane są najprostsze i zarazem najtańsze ze wszystkich basenów ogrodowych. Przeznaczone są dla najmłodszych dzieci – średnio do 3. roku życia. Szybko się rozkładają i składają, a po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Trwałość nie jest ich zbyt mocną stroną, ale trzeba pamiętać o tym, że dzieci prędko z tych basenów wyrastają – nie jest to więc raczej długoterminowa inwestycja. Basen dmuchany to świetny nabytek dla maluchów – nie tylko do ogrodu, ale także na działkę rekreacyjną, piknik czy wakacyjny wyjazd.

Baseny rozporowe

Rozporowe baseny ogrodowe Intex oraz innych znanych producentów to rozwiązanie dużo bardziej zaawansowane niż modele dmuchane. Jedynym nadmuchiwanym elementem, w jaki są wyposażone baseny rozporowe, jest kołnierz stanowiący wykończenie ścianek. Wodę wlewa się przez specjalny otwór – pod jej wpływem ścianki się usztywniają. Dużą zaletą tego typu basenów jest spora rozpiętość cenowa, dzięki czemu nietrudno dopasować zakup do indywidualnych możliwości finansowych. Poza tym występują one w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Są bezpieczne dla dzieci z uwagi na gładkie ścianki oraz brak wystających elementów, o które można się niechcący zaczepić.

Baseny stelażowe

Wśród klientów sklepu S-MUMO baseny stelażowe cieszą się ogromną popularnością. Doskonale sprawdzają się na dużych posesjach, lecz ich montaż oraz demontaż to dość czasochłonne czynności. Teren, na którym zostanie ustawiony basen, musi być równy i wypoziomowany – najlepiej wykonać betonową podmurówkę. Nazwa wzięła się od stelażu, który jest podstawową częścią konstrukcji. Modele stelażowe wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia i inne czynniki zewnętrzne, przez co na ogół można je zostawić na zimę w ogrodzie.