Problemy z parkowaniem to dla mieszkańców dużych miast chleb powszedni – zwłaszcza gdy w rachubę wchodzi znalezienie miejsca postojowego w centrum, co średnio zajmuje ok. 40 minut. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą parkingi podziemne.

Parkingi podziemne – dlaczego warto z nich korzystać?

W opinii ekspertów z firmy Interparking Polska istnieje wiele przesłanek przemawiających na korzyść podziemnych parkingów. Nie ingerują one w architekturę otoczenia, a nowoczesne technologie umożliwiają ich budowę w różnych warunkach. Dla kierowców są sporym ułatwieniem m.in. z uwagi na opcję rezerwacji miejsca online – stąd pewność, że będzie ono wolne w wybranym terminie. Atrakcyjne abonamenty to kolejny powód, dla którego wielu mieszkańców decyduje się na parking płatny. Poznań oraz inne duże miasta mają to do siebie, że poruszanie się po nich wymaga określonych nakładów finansowych – dzięki specjalnym abonamentom da się natomiast sporo zaoszczędzić. Do tego dochodzą jeszcze kwestie związane z bezpieczeństwem aut. Na podziemnych parkingach stosowane są nowoczesne systemy zabezpieczeń, w związku z czym znacząco spada ryzyko kradzieży czy uszkodzenia samochodu. Liczne zalety podziemnych parkingów doceniają zresztą nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale także osoby przyjeżdżające to w celach służbowych lub prywatnych.

Parkingi podziemne – jak rezerwować miejsce?

Pierwszym krokiem do rezerwacji miejsca postojowego na podziemnym parkingu jest znalezienie operatora usługi, którego oferta odpowiada indywidualnym wymogom pod względem zawartości i ceny. Następnie należy wypełnić prosty formularz elektroniczny zamieszczony na stronie danej firmy, podając datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. Jak więc widać, cała procedura jest łatwa i zajmuje niewiele czasu. Na podziemnym parkingu samochód można zostawić zarówno na kilka godzin, jak i na parę dni. Z reguły im dłuższy postój, tym większa oszczędność – firmy obsługujące parkingi podziemne często kuszą klientów rozmaitymi promocjami.