Gdynia wielu osobom kojarzy się z miastem przemysłowym i portowym. Tymczasem szereg atrakcji dla siebie znajdą tu również miłośnicy spędzania czasu na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Gdzie iść w Gdyni na niespieszny spacer, a gdzie zobaczyć zwierzęta z odległych zakątków świata? Sprawdź!

Urlop nad morzem nie musi oznaczać jedynie wylegiwania się na plaży. Zwłaszcza gdy sezon właśnie się kończy. Co jeszcze warto zobaczyć w Gdyni? Polecamy miejsca, gdzie można nacieszyć się pięknymi widokami i dowiedzieć się czegoś ciekawego o otaczającym świecie.

Sprawdź apartamenty Gdynia z oferty Sun&Snow! Komfortowe noclegi nad morzem czekają.

Klif Orłowski

Wbrew swojej nazwie znajduje się na terenie dzielnicy Redłowo, choć to z Orłowa widać go najlepiej. Klif jest najbardziej wysuniętym w morze miejscem w Gdyni, a jednocześnie – prawdopodobnie najczęściej fotografowanym punktem miasta. Niemal pionowe zbocze w najwyższym punkcie sięga 40 metry ponad poziom wody. Niestety ściany klifu są nieustannie podmywane przez wodę i cofają się średnio 1 metr w ciągu roku. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że przyszłe pokolenia nie będą już mogły podziwiać tego malowniczego miejsca.

Akwarium Gdyńskie 

Tuż przy plaży i gdyńskiej marinie w modernistycznym budynku mieści się Akwarium Gdyńskie. To ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni są związani z wodą. Można tu zobaczyć akwaria odtwarzające środowisko życia w różnych zakątkach świata (także tak egzotycznych jak Amazonia) oraz liczne ekspozycje z dziedziny historii naturalnej i ekologii.

Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo”

Ogród ma powierzchnię aż 50 hektarów. W centralnej części, zajmującej ok. 5 hektarów, znajdują się tematyczne kolekcje roślin wraz z infrastrukturą ogrodową, placem zabaw i parkingiem. Pozostałą część terenu stanowią lasy. Poza ogrodzonym terenem biegną dwie ścieżki edukacyjne – Szlak Korzeni i Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie.

W Leśnym Ogrodzie Botanicznym można zobaczyć około 300 gatunków roślin, w tym drzewa i krzewy z Dalekiego Wschodu, stare odmiany drzew owocowych czy róże. Dobrym sposobem na zwiedzanie ogrodu (zwłaszcza dla rodzin z dziećmi) jest spacer z mapą, połączony z rozwiązywaniem różnego rodzaju zadań.

Punkt widokowy Kamienna Góra

Punkt widokowy znajduje się w Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Można dostać się na niego schodami lub darmową kolejką dostosowaną do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Na górze czekają niezwykłe widoki – zarówno na miasto, jak i na morze i plażę.

Zobacz również inne apartamenty nad morzem! Zarówno Gdynia apartamenty, jak i inne obiekty z oferty Sun&Snow są w pełni dostosowane do nowych norm sanitarnych. Personel dba, by zapewnić gościom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa – w biurach znajdują się środki do dezynfekcji rąk, obsługa zachowuje wymagany dystans, a apartamenty zostają wywietrzone i dokładnie sprzątnięte po każdym pobycie.