Czasem na koncie osobistym w banku nie ma już żadnych wolnych środków do wykorzystania, a rachunki trzeba za coś opłacić. Zdarza się tak, że natłok wydatków przytłoczy i koniecznością stanie się pożyczenie pieniędzy.

Nie zawsze można jednak liczyć na pomoc rodziny ani znajomych, szczególnie jeśli ich sytuacja materialna również nie jest w najlepszej kondycji i nie mogą pozwolić sobie na udzielenie wsparcia finansowego. W takiej sytuacji pomocna może być szybka pożyczka online, która pozwoli uchronić się przed kryzysem finansowym.

Brak pieniędzy na bieżące wydatki – co robić?

Trudna sytuacja finansowa jest czynnikiem stresowym, szczególnie jeśli nie ma się skąd pozyskać dodatkowych środków na opłacenie rachunków czy na inne wydatki dnia codziennego. Warto oczywiście popytać wśród znajomych i rodziny o wsparcie finansowe. Zwykle można liczyć na otrzymanie gotówki od ręki, nie trzeba podpisywać żadnej umowy ani martwić się oprocentowaniem. Nie jest też wymagana zdolność kredytowa.

Jeśli jednak nie zwróci się pieniędzy w ustalonym terminie i będzie zwlekać z uregulowaniem długu, to niestety pogorszy to relacje z rodziną/znajomymi. Nie zawsze ma się też możliwość zarobienia dodatkowej gotówki w krótkim czasie, więc pozostaje poszukać innego rozwiązania. Może nim być kredyt gotówkowy, ale nie uzyska się go przy braku stałych dochodów lub za niskich zarobków. Ubieganie się o kredyt jest czasochłonnym i stresującym procesem, banki stawiają duże wymagania potencjalnym klientom.

Minimum formalności

Jeśli potrzebna jest szybka gotówka, to najlepszym rozwiązaniem będzie przejrzenie ofert instytucji pozabankowych. Bardzo często pierwsza chwilówka online jest całkowicie darmowa, czyli oddaje się dokładnie tyle samo pieniędzy, co zostało pożyczonych. Formalności są ograniczone do minimum, wszystko można załatwić przez Internet i to bez wychodzenia z domu. W wielu przypadkach jeszcze tego samego dnia można cieszyć się wolnymi środkami do wykorzystania na dowolny cel, a zaciągnięcie pożyczki przez Internet zajmuje dosłownie kilkanaście minut.

Wystarczy wypełnić wniosek na stronie firmy pożyczkowej, po czym poczekać na jego rozpatrzenie i wykonać przelew weryfikacyjny w celu potwierdzenia swoich danych. Niektóre instytucje pozabankowe umożliwiają pożyczenie kwoty opiewającej na ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych. Można być emerytem, rencistą, freelancerem czy nawet studentem i nadal móc skorzystać z oferty parabanku. Do wypełnienia wniosku o pożyczkę online wystarczy podanie podstawowych danych osobowych, adresowych i kontaktowych, czasem też finansowych.