Coraz więcej osób, szukając idealnego pomysłu na prezent dla swoich bliskich, decyduje się na wybranie produktów z apteki. W przypadku pań takim prezentem może być np. zestaw odpowiednio dobranych do ich potrzeb dermokosmetyków lub np. jakiś sprzęt medyczny. W przypadku prezentów dla mężczyzn często wybierane są także zestawy witamin. W naszym artykule nieco dokładniej przyglądamy się takim zestawom witamin i wskazujemy, jakie składniki na pewno powinny się w nich znajdować.

Dlaczego zestawy witamin mogą być dobrym pomysłem na prezent?

Na zakup w prezencie dla mężczyzny odpowiednio dobranego dla jego potrzeb zestawu witamin najczęściej decydują się ich partnerki, które w ten sposób chcą nieco zadbać o ich zdrowie. Niestety to właśnie mężczyźni dużo częściej mają problemy z tym, żeby właściwie zadbać o potrzeby swoich organizmów. Brak regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie lekarskim, nieprawidłowe odżywianie się to grzeszki każdego z nas. Niestety nieprawidłowo dobrana dieta, która nie zaspokaja naszych potrzeb na witaminy i minerały jest pierwszym krokiem do istotnego pogorszenia stanu zdrowia i sprawia, że jest się bardziej narażonym na różnego typu infekcje. Witaminy i minerały niestety same nie są wytwarzane przez organizm i dlatego konieczne jest ich dostarczanie w stosowanej diecie lub poprzez ich suplementację.

A jakie zestawy witamin dla mężczyzn mogą być doskonałym pomysłem na prezent z apteki?

Jakie składniki powinny się znajdować w zestawach witamin dla mężczyzn?

Istnieje grupa witamin i składników mineralnych, które są szczególnie ważne dla mężczyzn. Spośród witamin najważniejsze są mający pozytywny wpływ na regulacje przemiany energetycznej w organizmie oraz na działanie układu nerwowego witaminy z grupy B, przede wszystkim witaminy B1, B2, czyli ryboflawina, B6 oraz B12. Duże znaczenie dla zdrowia, i to nie tylko w przypadku mężczyzn, ma także witamina D, która wraz z wapniem wpływa m.in. na prawidłowe działanie mięśni i kości, a także odpowiedzialna za prawidłowe widzenie witamina A.

Jakie jeszcze witaminy i składniki mineralne są szczególnie ważne dla zdrowia mężczyzn? Zapytaliśmy o to naszego rozmówcę, farmaceutę z apteki internetowej aptekawsieci.pl. Odpowiedział nam, że:

Bardzo ważne w przypadku mężczyzn jest dostarczenia do organizmu poprzez odpowiednio dobraną dietę lub przyjmowanie zestawów witamin takich składników odżywczych, jak selen, cynk, magnez i potas, żelazo oraz miedź. Selen i cynk odpowiadają za utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu, czym wspierają funkcje seksualne, żelazo chroni przed anemią, natomiast magnez i potas wspomagają pracę serca i układu krążenia oraz zachodzące w organizmie procesy komórkowe. Mężczyźni w pewnym wieku, oprócz wskazanych zestawów witamin, powinni także zacząć stosować odpowiednie wyciągi roślinne, które także są w stanie wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, zwiększyć witalność oraz poprawić ich dobre samopoczucie.

Spośród wskazanych przez naszego rozmówcę preparatów ziołowych warto jest wymienić przede wszystkim yerba mate, żeńszeń, imbir oraz wyciąg z pestek winogron. Ich regularne spożywanie może mieć bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Oprócz tego mogą się także idealnie sprawdzić jako dodatkowy, obok zestawów witamin dla mężczyzn, pomysł na prezent z apteki.

Istnieją także grupy mężczyzn, którzy mają szczególne potrzeby dotyczące dostarczanych do organizmu witamin i składników mineralnych. Są to przede wszystkim mężczyźni, którzy wraz ze swoimi partnerkami starają się o dziecko oraz mężczyźni, którzy ukończyli już 40-45 lat. W ich przypadku, wybierając zestaw witamin, warto jest się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.