Teraz możemy zauważyć, że coraz więcej firm, które rozpoczynają swoją działalność na rynku, decyduje się na to, aby wynająć wirtualne biuro, które obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Niestety nie każdy wie, czym tak naprawdę jest tanie wirtualne biuro Warszawajak działa, jakie ma zalety, kto powinien z niego skorzystać i przede wszystkim czy jest ono legalne?

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro, to po prostu usługa, dzięki którym zarówno początkujący przedsiębiorcy, jak również Ci, którzy na rynku działają już od dłuższego czasu, mają możliwość wynajęcia adresu firmy, bez konieczności fizycznej obecności w danej lokalizacji. Takie właśnie rozwiązanie zdecydowanie największą popularnością cieszy się wśród freelancerów, którzy nie muszą mieć biura stacjonarnego, a wszystkie oferowane przez siebie usługi świadczą w swoim domu. Jeżeli chcemy zarejestrować własną działalność, to koniecznie trzeba podać adres, gdyż bez tego zarejestrowanie firmy nie jest możliwe. Dlatego też dla wielu osób wirtualne biuro, to szansa na spełnienie marzenia o posiadaniu własnej firmy. Zdecydowana większość firm, które swoim klientom oferują właśnie wirtualne biuro, proponuje wirtualny adres w znanych centrach biznesowych. Mamy więc możliwość skorzystania z prestiżu takiego miejsca, dzięki czemu możemy zdobyć więcej klientów. Wirtualne biuro, to również doskonałe rozwiązanie dla zagranicznych firm, które chcą rozpocząć działalność na polskim rynku. Dzięki temu, na starcie mogą one zaoszczędzić wiele pieniędzy, które trzeba byłoby wydać na najem powierzchni biurowej. 

Czy wirtualne biuro jest legalne?

W naszym kraju posiadanie wirtualnego adresu jest jak najbardziej legalne i zauważyć możemy, że ta praktyka obecnie jest coraz popularniejsza. Wiele przedsiębiorców ma jednak obawy, jeżeli chodzi o Urząd Skarbowy. Na szczęście Naczelny Sąd Administracyjny w 2014 roku rozwiał wszelkie wątpliwości i jednocześnie zagwarantował przedsiębiorcom, że mogą oni bez obaw korzystać z usług wirtualnego biura.

Jak sprawdzić legalność firmy wynajmującej wirtualne biura?

Jeżeli chcemy wybrać profesjonalną i rzetelną firmę, która oferuje wirtualne biura, to musimy być ostrożni i sprawdzić kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim, na samym początku musimy zweryfikować, czy dana firma działa legalnie, czy ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Jeżeli wybieramy wirtualne biuro, to musimy wybrać takie, które od lat cieszy się dużą renomą, a wówczas będziemy mieli pewność, że nie zostaniemy oszukani.