Poruszanie się po sieci internetowej to nie tylko możliwość zdobycia fascynujących informacji naukowych, czy też zawojowania światem gier. To także sprawdzony sposób na zrobienie zakupów on-line – nie tylko ze względu na brak czasu by pojechać do galerii handlowej, ale jest to po prostu wygodne i można znaleźć coś o wiele taniej, niż stacjonarnie. Fakt ten mogą wykorzystać przedsiębiorcy, dla których Internet może się stać okazją na rozwinięcie własnego biznesu. Potrzeba im jedynie umiejętności obsługi różnych programów czy portali internetowych oraz po prostu możliwości. Możliwości dla prezentacji własnych produktów stwarza chociażby jeden z najbardziej popularnych portali w Polsce: Allegro, a jego obsługa i obsługa innych platform jest często bardzo intuicyjna.

ErpBox i opcja wielowariantowości – jakie są zalety wystawiania ogłoszeń w formie wielowariantowej dla klientów i sprzedających?

Każdy Polak chociaż raz zamówił sobie na portalu Allegro jakiś drobiazg, chociaż pewnie bywało i tak, że interesującego go produktu nie znalazł lub musiał złożyć zamówienie u kilku różnych sprzedawców, dwukrotnie pokrywając koszty wysyłki. Aktualnie poszukiwanie produktu na tymże portalu stało się łatwiejsze, a dodatkowo klientom sugerowane są różne wariacje wyszukiwanego produktu. Jak to się dzieje?

Sprzedawcy wystawiający przedmioty na aukcje internetowe starają się brać pod uwagę niemałą popularność portalu Allegro, dlatego szczególnie dbają o swoich klientów, proponując różne udogodnienia. Jednym z nich jest opcja wielowariantowości, czyli wprowadzenie wielu różnych wariantów wyszukanego przez klienta produktu. Z opcji tej można skorzystać, posiadając specjalistyczne oprogramowanie ułatwiające sprzedaż, zwane „ErpBox”.

ErpBox jest platformą sprzedażową, stworzoną z myślą zarówno o początkujących jak i doświadczonych już sprzedawcach. Pozwala na automatyzację sprzedaży, czyli wyręczenie sprzedawcy w wielu czynnościach, które w innym wypadku, musiałyby zostać wykonane ręcznie. Automat ten pozwala nie tylko na oszczędność sporej ilości czasu, ale również na eliminację błędów, które mogłyby powstać na skutek błędnych obliczeń czy źle wpisanych informacji. Nie sposób jednak wymienić pokrótce wszystkich możliwości, które stwarza ta nowoczesna i zaawansowana technologicznie platforma, dlatego warto uzyskać więcej informacji korzystając ze strony ErpBox.

Użytkownicy ErpBox skorzystać mogą ze spersonalizowanych funkcji, które daje ta platforma. Należą do nich integracja z kanałem sprzedaży Allegro oraz wbudowany manager aukcji Allegro, który umożliwia sprawne, automatyczne przyjmowanie i obsługę zamówień. Do zadań managera należy chociażby wysyłanie wiadomości o wysyłce paczki, samoczynny druk listów przewozowych oraz właśnie wystawianie ogłoszeń w formie wielowariantowej. Dzięki tej ostatniej opcji możliwe jest, że osoba natrafiająca na dany produkt, uzyska także inne propozycje „podobnych” towarów, o ile zostały do niego przypisane przez sprzedawcę „parametry”. Co to oznacza?

Opcja wielowariantowości, czyli hurtowe wystawianie aukcji Allegro pozwala na wyświetlenie użytkownikom portalu Allegro wielu naszych odrębnych ofert w jednym miejscu, a oparta jest na możliwości grupowania aukcji według określonych parametrów dla danej kategorii. Sprzedawcy, wystawiając każdy swój produkt, podają dla niego określone cechy, zwane „parametrami”. Wspomniane cechy mogą dotyczyć wagi produktu, koloru, czy też rozmiaru. Oferty połączyć można ze sobą maksymalnie za pomocą dwóch parametrów. Dla przykładu, sprzedawcy roślin, mogą zasugerować kupującemu wariacje różnych odmian i wielkości aloesów. Kupujący, wpisując w wyszukiwarce frazę „aloes”, od razu widzi który sprzedawca proponuje mu większy wybór, jeśli chodzi np. o wysokość tych roślin: 10 cm, 15 cm, 20 cm, lub odmiany: aloes zwyczajny, aloes drzewiasty. Im większy wybór, tym klient będzie bardziej zadowolony i z większym prawdopodobieństwem zakupi produkt właśnie tam, gdzie ma więcej możliwości. Dla sprzedającego to same korzyści, gdyż klient nie tylko przyniesie zysk i pozostawi na portalu Allegro pozytywną opinię, ale tym sposobem zostanie też zwalczona niemała konkurencja.

Korzyści wynikające z opcji wielowariantowości to przede wszystkim: dla klienta – duży wybór towarów, często także jednorazowa opłata za wysyłkę jeśli decyduje się zakupić u jednego sprzedawcy większą ilość przedmiotów w różnych wariacjach, dla sprzedającego to zaś zwalczenie konkurencji, zwiększona szansa na zarobek i zachęcenie klienta do zrobienia ponownych zakupów. Wśród kolejnych zalet skorzystania z opcji hurtowego wystawiania ogłoszeń, należy wymienić chociażby sporą zniżkę na promowanie towarów Allegro. Wszystkie informacje dotyczące wspomnianych rabatów, znajdziesz w zakładce „Centrum Zniżek”. Powinien tam zajrzeć każdy sprzedawca, któremu zależy na przynoszącym korzyści biznesie. Skorzystanie z opcji hurtowego wystawiania ogłoszeń, warunkuje także dostęp do ciekawych i przydatnych porad związanych z udaną sprzedażą produktów.