Aby zacząć prowadzenie sklepu internetowego warto zacząć od podstawowych kwestii, które pozwolą uzyskać dobrą widoczność w sieci. Na początek sklep musi posiadać logotyp, który będzie atrakcyjny wizualnie i będzie wyróżniał się na tle milionów innych dostępnych w internecie, które każdy internauta codziennie widzi. Dużą uwagę należy poświęcić temu, by witryna wyglądała profesjonalnie, musi się też odpowiednio krótko ładować (max 1,2sekundy) i powinna mieć dobrze widoczne dane kontaktowe do firmy, której produkty są na niej oferowane. Platforma Spy-Shop zapewnia kompleksową obsługę przy zakładaniu sklepu internetowego, by dawał wymierne korzyści swojemu właścicielowi i zadowolenie dla swoich klientów: grafika jest odpowiednio dobrana dla użytkowników, koszyk dla zakupów jest wygodny w obsłudze przy składaniu zamówienia, a zasady reklamacji i zwrotów są dokładnie wyjaśnione i przejrzyste. Zakładając sklep internetowy trzeba również pamiętać o szybkim czasie, w jakim wysyłane są zamówione produkty i by były one skrupulatnie opisane przez sprzedawcę, aby uniknąć pomyłek w realizacji zamówień.

Jak tanio założyć sklep w internecie?

Kiedy już podstawowe działania zostały podjęte i sklep jest gotowy do rozpoczęcia działalności, można skorzystać z platformy Sky-Shop, gdzie bezproblemowo poprzez wybranie odpowiedniego szablonu, wtyczki oraz integracji uruchamia się oprogramowanie. Opłata abonamentowa daje możliwość wykorzystania również narzędzi do ustawień podstawowych parametrów SEO poprzez:

  • prezentację produktów budzących zainteresowanie użytkownika obserwując liczbę odsłon danej kategorii;
  • wysyłkę newslettera, w zależności od zainteresowań, który jest spersonalizowany dla danego profilu użytkownika;
  • system kodów rabatowych udzielanych na produkty budzące zainteresowanie oraz do linków afiliacyjnych.

Skuteczne prowadzenie sklepu internetowego

Dzięki skorzystaniu z abonamentowego oprogramowania na Sky-Shop, można samodzielnie wykonać szablon, na którym będzie opierał się sklep internetowy czyli ustawić konkretne bloki oraz zmienić układ treści w witrynie, i tutaj nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat. Niezmiennie ważne jest też, by odpowiednio dobrać kolorystykę witryny, wpisującą się w ogólną charakterystykę działalności. Stanowi to jeden z podstawowych punktów budowania zaufania do klientów sklepu. Oczywiście administrator zarządza też treścią poprzez CMS, mając dostęp do wszystkich części sklepu internetowego łącznie z podstronami i ich ustawieniami, co daje dużą wygodę korzystania z tego oprogramowania.