Praca na podstawie metodyki Scrum i manifestu Agile przynosi szereg korzyści, związanych głównie ze sprawnym zarządzaniem zespołem oraz realizacją założonych projektów. Żeby pogłębiać swoją wiedzę z tego zakresu, warto skorzystać z dedykowanych kursów.

Przeznaczone są one nie tylko dla osób początkujących, ale również tych, które mają za sobą pewne doświadczenie w tej dziedzinie. Oczywiście za każdym razem trzeba zwracać szczególną uwagą na to, kto organizuje tego typu kursy. Promowane będą przede wszystkim szkoły cieszące się uznaniem na rynku i mogące pochwalić wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Do kogo dokładnie wspomniane szkolenia są kierowane?

Kursy dla Product Ownerów

Analizując ofertę kursową, łatwo można dojść do wniosku, że wiele programów skupia się głównie na produkcie. Nic w tym dziwnego, w końcu to właśnie on jest często najważniejszy dla kadry zarządzającej i osób biorących udział w projekcie. Dobrym na to przykładem jest szkolenie Professional Scrum Product Owner. Jak sama nazwa wskazuje, jest on przeznaczony dla doświadczonych Product Ownerów, którzy mają za sobą przynajmniej rok doświadczenia pracy w Scrumie.

Na czym polega program kursu? Przede wszystkim na praktycznym przećwiczeniu wielu nowych umiejętności, które mogą okazać się przydatne podczas codziennej pracy. Mowa tu między innymi o konieczności ustanawiania wizji produktu czy też walidacji hipotez. Co ważne, po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat, który potwierdza ich kompetencje w tym zakresie. Co ważne, kursy te kierowane są również do Product Managerów, Agile Coachów oraz Scrum Master, którzy mogą dodatkowo skorzystać z własnych szkoleń. Jakich dokładnie?

Kursy dla Scrum Masterów

Wspomnieć należy o wszelkich programach pozwalających na uzyskanie stosownych certyfikatów. Dobrym na to przykładem jest chociażby pakiet Proffessional Scrum Master II. Podczas zajęć uczestnicy dowiadują się wiele o tym, jak korzystać ze Scruma, a także czym powinien wyróżniać się dobrym Scrum Master. Certyfikat uzyskiwany po szkoleniu potwierdza szerokie kompetencje w zakresie pełnienia obowiązków na tym właśnie stanowisku.

Oczywiście uzyskać mogą go wyłącznie osoby z pewnym doświadczeniem w tym zakresie. Kursy kierowane są do Scrum Masterów, a także Agile Coachów oraz Project Managerów. Bez względu na rodzaj programu, przed wydaniem pieniędzy dobrze jest sprawdzić, czy interesująca nas szkoła cieszy się uznaniem na rynku.