Nieco mniejsze gabarytowo pojazdy silnikowe jesteśmy w stanie przewieźć nawet na większą odległość całkowicie samodzielnie. Wymaga to naturalnie znajomości pewnych rozwiązań, a także posiadania koniecznego zaplecza w postaci przystosowanych aut czy dodatkowych akcesoriów. Tym, co wzbudza zainteresowanie zwłaszcza wśród entuzjastów turystyki off-roadowej, bywa transport quada. W aspekcie technicznym jest on nieco podobny do przewożenia motocykla. Można go zorganizować z zastosowaniem w dużej mierze tych samych środków technicznych.

Jak przewieźć quada na przyczepie bez zbędnego ryzyka?

Najlepiej do transportowania cztero- czy trójkołowców (bywają częstą alternatywą dla klasycznego quada) nadaje się odpowiednia przyczepa. Są na rynku takie, które konstrukcyjnie dostosowano właśnie do tej logistycznej czynności. Ważne, aby użyty model przyczepy posiadał naszykowane punkty do zaczepienia pasów transportowych, ponieważ to one odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu maszynie ochrony w czasie jazdy. Wpływają też na bezpieczeństwo wszystkich innych uczestników ruchu, którzy znajdą się w pobliżu, a będzie ich przecież niemało.

Skuteczne zabezpieczenia quada w transporcie

Część właścicieli quadów ogranicza się wyłącznie do umieszczenia ich na platformie swojej przyczepy, a następnie zamocowania ich z użyciem pasów. W wielu przypadkach to w zupełności wystarcza, jednakże czasami sięga się również po pewne pomocnicze środki. Należy tu wskazać chociażby folie czy pianki, a także styropian, którymi można obłożyć strategiczne punkty maszyny. Będą one dodatkową amortyzacją, a ponieważ nie jest to dużym wysiłkiem, warto stosowanie takich rozwiązań poważnie rozważyć. Choć bez wątpienia pasy są podstawą.

Dlaczego pasów nie wolno pominąć?

Wysokiej jakości pasy transportowe są wytrzymałe – odporne na zerwanie oraz pękanie, nawet pod wpływem sporych obciążeń. Na rynku dostępne są warianty przystosowane do różnych ciężarów, nawet rzędu kilku ton. Warto decydować się na sprawdzone produkty renomowanych marek – znalazły się one chociażby w ofercie hurtowni online Muntech24.pl. – Nasze pasy są dostosowane do potrzeb różnych działań logistycznych. Ułatwiają transport gabarytów, takich jak meble czy sprzęt AGD, ale sprawdzają się też przy transporcie motocykli czy quadów – wyjaśnia pan Szymon, specjalista ds. oferty. Zamocowanie pasów w kilku punktach wraz z ich optymalnym napięciem gwarantuje, że quad pozostanie nieruchomy w czasie jazdy i to nawet na ostrych zakrętach.