Żyjąc w mieście, dziś bardzo trudno o intymność i prywatność. I nie ma znaczenia czy mieszkasz w małym miasteczku, czy ogromnej metropolii. Zewsząd dopada nas wścibski wzrok sąsiadów i całkowicie obcych ludzi. Można to zaobserwować najbardziej na polskich osiedlach i to przede wszystkim – tych nowych. Deweloperzy dla zwiększenia swoich zysków budują jeden blok przy drugim. Ich mieszkańcy bardzo często mają widok na mieszkanie swojego sąsiada. Czy w takiej sytuacji możliwa jest prywatność?

Okien nie zamurujesz, możesz je jednak zasłonić

Gdy zależy Ci na chwilach prywatności, zawsze możesz postawić na piękną aranżację okna. Polacy uwielbiają nie tylko tradycyjne firany i zasłony, dzięki którym wewnątrz nadal może być jasno. Stawiają też na żaluzje i rolety. W zależności od materiałów, z których zostały wykonane oraz kolorów, w mieszkaniu może panować przyjemny półmrok lub bardzo miękkie, lekkie światło.

Można też połączyć firanki z roletami lub żaluzjami. Jeśli zależy Ci na dużej ilości światła w pomieszczeniu, podnieś rolety albo żaluzje, a okna niech przysłaniają firanki. Jeśli nie chcesz, aby ktoś zaglądał do Twojego mieszkania wieczorem, albo chcesz po prostu dłużej pospać – zadbaj o to, aby okna były szczelnie zasłonięte.

Zasłony balkonowe kolejną, ciekawą opcją

Jeszcze do niedawna w blokach, balkony wyposażone były w metalowe balustrady, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Obecnie deweloperzy często korzystają z bezbarwnego lub kolorowego szkła, które jednak nie zapewnia prywatności. Przepuszcza ono światło na taras i jednocześnie do mieszkania, ale przy okazji odsłania całą zawartość balkonu. Warto więc postawić na zasłony balkonowe, które będą stanowić nie tylko skuteczne oddzielenie prywatnej przestrzeni od przestrzeni publicznej, ale będą również eleganckim dodatkiem. Co ważne, zasłony balkonowe dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych. Jeśli chodzi o rozmiar, można dobrać je według standardowych wymiarów lub postawić na osłonę balkonową na wymiar.

Osłona balkonowa na wymiar będzie idealnie dopasowana do szerokości i wysokości Twojej balustrady. Najczęściej posiada niewielkie, dobrze zabezpieczone przelotki, które zapewniają bezproblemowy montaż. Maskownica od zaufanej firmy może służyć nawet wiele lat. Tkaniny są odporne na działanie promieni UV, dzięki czemu się nie kruszą i nie bledną.

Zasłony balkonowe mogą stanowić elegancki dodatek całego budynku. Jednocześnie zapewnią Ci upragnioną prywatność. Chronią nie tylko przed wzrokiem ciekawskich, ale również przed chłodnym, uporczywym wiatrem.