Praktycznie każdy kierowca chciałby co jakiś czas wymienić samochód na nowszy model. Nie zawsze jest to jednak możliwe – przeszkodą może być zarówno brak środków, jak i trudność w sprzedaży dotychczas posiadanego wozu. Czynniki te można jednak łatwo wyeliminować, korzystając z usług przedsiębiorstwa, zajmującego się profesjonalnym skupem aut.

Na jakich zasadach działa skup samochodów?

Zasady działania skupu aut są niezwykle proste: zajmujące się nim przedsiębiorstwo kupuje pojazdy od osób, które chcą się ich pozbyć, a następnie szuka dla nich nabywców. Można więc powiedzieć, że jego działania przypominają do pewnego stopnia funkcjonowanie komisu samochodowego. Istnieje jednak zasadnicza różnica pomiędzy tymi podmiotami. O ile bowiem oddając wóz do komisu, musimy czekać na gotówkę do momentu, w którym znajdzie się dla niego nabywca, o tyle w przypadku skupu samochodów finalizacja transakcji następuje praktycznie natychmiast.

Jak skorzystać z usług skupu samochodów?

Klienci trafiają zwykle do firmy, zajmującej się skupem aut, poprzez jej stronę internetową. Renomowane przedsiębiorstwa z tej branży, takie jak AUTO-BART Skup Aut Gdynia przy ul. Obrońców Wybrzeża 14 (Tel: 604 976 543), posiadają bowiem najczęściej nowoczesne witryny, na których z łatwością znajdziemy nie tylko dane teleadresowe firmy, lecz również formularz kontaktowy. Pozwala on na szybkie wysłanie wiadomości do skupu. Jednocześnie warto podkreślić, że formularze takie zawierają jedynie podstawowe dane, umożliwiające kontakt z klientem. Powinien on nastąpić wkrótce po przekazaniu wiadomości – warto podkreślić, że przedsiębiorstwa, funkcjonujące na tym rynku, działają zwykle bardzo sprawnie.

skup samochodów powypadkowych

Jak wygląda spotkanie z przedstawicielem firmy skupującej samochody?

Kontakt telefoniczny lub wysłanie zapytania za pomocą formularza, znajdującego się na stronie skupu aut, to dopiero pierwsze kroki na drodze do sprzedaży naszego pojazdu. Następnym powinno być umówienie spotkania z przedstawicielem firmy. Najczęściej terminy rozmów tego typu nie są zbyt odległe – niekiedy można odbyć je jeszcze tego samego dnia. Kluczowym elementem podczas ich trwania jest ustalenie ceny sprzedaży samochodu, dlatego też zwykle zaangażowany jest w nie rzeczoznawca, który może praktycznie natychmiast oszacować realną wartość pojazdu. Możliwa jest oczywiście weryfikacja jego opinii – wystarczy wynająć własnego eksperta w tej dziedzinie. Cena może również podlegać negocjacjom, dlatego też warto się targować.

W jaki sposób finalizowana jest sprzedaż samochodu w skupie?

Jeżeli cena, oferowana przez skup samochodów, jest dla nas satysfakcjonująca, możemy zawrzeć umowę. Oczywiście warto zawsze dokładnie zaznajomić się z treścią tego dokumentu. Jeżeli w pełni nam ona odpowiada, wystarczy go podpisać, by pozbyć się starego auta. Większość klientów wybiera gotówkową formę rozliczeń, jednak nie ma również przeszkód, by uzgodniona kwota trafiła na nasze konto bankowe – wiele przedsiębiorstw, zajmujących się skupem pojazdów, oferuje również możliwość zapłaty przelewem.