Ślub i wesele to jedne z najpiękniejszych uroczystości. Ten wymarzony dzień w życiu każdej pary młodej powinien mieć wyjątkową oprawę. Ślub w plenerze to doskonały pomysł, żeby w oryginalny sposób uczcić ten dzień. Jak zorganizować ślub w plenerze? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Jak wybrać odpowiedni plener?

Ślub w plenerze to świetna alternatywa dla tradycyjnej organizacji ślubu i wesela. Wybór odpowiedniej lokalizacji do ślubu jest bardzo ważny. Wybierając odpowiednie miejsce, warto się dowiedzieć czy ma ono doświadczenie w tego typu uroczystościach. Jedną z najpiękniejszych lokalizacji na ślub plenerze jest Pszczyna. Wiele par młodych decyduje się na wybór tego miejsca na tak ważne wydarzenie w swoim życiu. Ślub w plenerze w Pszczynie to będzie niezapomniana uroczystość. Dosyć istotną kwestią będzie również możliwość wzięcia ślubu w pięknej lokalizacji. Praktycznym rozwiązaniem będzie urządzenie ślubu i wesela w tym samym miejscu. Jeśli dodatkowo w danym miejscu są miejsca noclegowe, w których można ugościć gości weselnych — to może być perfekcyjna opcja.

O czym pamiętać przy organizacji ślubu w plenerze?

Dla pary młodej przydatnych będzie kilka wskazówek jak zorganizować ślub w plenerze. Przede wszystkim należy ustalić, czy w danym miejscu znajduje się odpowiednia do tego przestrzeń. Zwłaszcza organizując taką uroczystość w Polsce, trzeba mieć na uwadze zmieniające się warunki pogodowe. Biorąc ślub w plenerze w Pszczynie, można przygotować się na taką ewentualność, rezerwując dodatkowo namiot, w którym będzie można się skryć na wypadek deszczu. Osoby, które chcą wziąć ślub w plenerze, powinny również skierować prośbę o zawarcie związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego. Lokalizacja ślubna powinna być godna i cicha — sprawdzi się tutaj piękny ogród, park lub inne miejsca tego typu.

Jak zaplanować ślub w plenerze?

Podczas organizacji uroczystości należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Mimo że podczas tej uroczystości natura będzie najpiękniejszym elementem dekoracyjnym, to warto również pamiętać o kwestii delikatnych ozdób na stołach, czy w przestrzeni do tańca. Goście powinni mieć zapewniony odpowiedni transport — zwłaszcza jeśli ślub będzie się odbywał w nietypowej lokalizacji. Oprócz tego ważne będzie także zadbanie o jedzenie dla gości. Można tu postawić na catering, jak i na plener obok restauracji. Kolejną ważną poradą, zwłaszcza jeśli ślub będzie się odbywać na łonie natury, jest zabezpieczenie się przed komarami i innymi insektami. Ślub w plenerze będzie niezapomnianym wydarzeniem nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla gości weselnych.