Masz w planach wykonanie profilaktycznych badań? Zastanawiasz się, czy na liście powinno znaleźć się też EKG? Nasz tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Badanie EKG – o czym mowa?

Przede wszystkim zacznijmy od ustalenia, o jakim dokładnie badaniu mowa. Czym jest EKG? To najprościej mówiąc jedno z podstawowych badań, które wykorzystywane jest w diagnostyce chorób serca. EKG jest badaniem łatwym i nieinwazyjnym. Nie wymaga żadnych przygotowań ze strony pacjenta, więc nie ma też ograniczeń co do przyjmowania pokarmów oraz płynów. Co więcej, nie jest też konieczne wsparcia bezpośrednio po jego wykonaniu, więc widać, że ekg warszawa nie powinno powodować stresu. Jego celem jest ocena rytmu serca i wychwycenie ewentualnych zaburzeń, czy stwierdzenie nieprawidłowości w przewodzeniu prądu elektrycznego, lub anomalii wynikających z nieprawidłowej budowy serca.

EKG w profilaktycznym zestawie badań – powinno się znaleźć, czy nie?

Niektórzy z nas mogą uznać, że wskazaniem do wykonania EKG będą konkretne objawy związane z sercem. Jednak pamiętamy, że mamy do czynienia z jednym z podstawowych badań diagnostycznych chorób serca. Jeśli zatem zależy nam na dobrym zdrowiu, to EKG zawsze powinno znaleźć się na naszej liście badań profilaktycznych do wykonania. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje to, gdzie wykonamy badanie EKG, ponieważ godne uwagi są wyłącznie profesjonalne gabinety kardiologiczne.