Karta paliwowa cieszy się coraz większym powodzeniem wśród przedsiębiorców. Nic dziwnego, bo pozwala ona nie tylko zmniejszyć koszty tankowania, ale również i usprawnić proces rozliczeń, ułatwiając księgowanie dokumentów i ich obieg. Jak założyć kartę paliwową i na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania najlepszej dla siebie oferty?

Czym jest karta paliwowa i za co można nią zapłacić?

Karta paliwowa wydawana jest na firmę przez największe koncerny paliwowe zarówno w Polsce, jak i w krajach europejskich. Z wyglądu przypomina ona powszechnie używaną kartę debetową czy kredytową, choć jej przeznaczenie jest zupełnie odmienne. Wybierając najlepszą dla siebie ofertę, warto przeanalizować wszystkie możliwości, oferowane przez poszczególne koncerny. Różnią się one bowiem pod wieloma względami, a dostępne rabaty, punkty promocyjne i dodatkowe usługi warto dopasować do realnych potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Każdą kartą paliwową można jednak zapłacić za paliwo. Spora konkurencja na rynku spowodowała, że oferty są sukcesywnie rozszerzane o kolejne punkty. Współcześnie można chociażby gromadzić punkty promocyjne oraz otrzymywać zniżki na produkty, dostępne w ofercie stacji paliwowych. Więcej o korzyściach, płynących z posiadania karty paliwowej przeczytać można na stronie: Karta paliwowa dla małej firmy i jednoosobowej działalności, gdzie przedstawiono szereg udogodnień, dedykowanych właścicielom małych przedsiębiorstw.

Dlaczego warto posiadać kartę paliwową i kto może z niej korzystać?

Jednym z największych atutów, związanych z posiadaniem karty paliwowej, jest możliwość otrzymywania zbiorczej faktury, która wystawiana jest raz w miesiącu. Ułatwia to pracę nie tylko kierowcom, ale również i księgowym, którzy nie muszą księgować osobno każdego tankowania. Umiejętne korzystanie z możliwości, jakie niesie ze sobą karta paliwowa, pozwala znacząco usprawnić obieg dokumentów w firmie. Z takich możliwości może korzystać niemalże każde przedsiębiorstwo, niezależnie od tego, czy funkcjonuje ono jako jednoosobowa działalność, czy też jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Największe różnice w ofertach związane są z wysokością kwoty, którą przeznaczyć można na miesięczne tankowanie, co wynika z wcześniejszej deklaracji zużycia paliwa.

Karta paliwowa dla jednoosobowej firmy

Czy osoba indywidualna może korzystać z karty paliwowej?

Karty paliwowe przewidziane są wyłącznie dla przedsiębiorców. Klienci indywidualni mogą jednak gromadzić punkty na kartach rabatowych lub też korzystać z kart prezentowych, umożliwiających zakup paliwa lub akcesoriów, dostępnych w ofertach stacji benzynowych.

Czy z karty paliwowej można korzystać poza granicami kraju?

Wszystko zależy od oferty, którą wybierze właściciel przedsiębiorstwa. Decydując się na wybór sieci z ponadregionalnym zasięgiem, możliwe będzie dokonywanie opłat również w innych krajach, jak np. Niemcy. Dlatego też warto dokładnie przeanalizować poszczególne oferty, wybierając tą, która najlepiej wpisuje się w potrzeby naszej firmy. Jeśli dostawca posiada odpowiednie umowy partnerskie, tankowanie poza granicami Polski będzie możliwe.