Dzięki doskonałej jakości sprzętowi elektronicznemu, jesteśmy w stanie „wejść” znacznie głębiej w świat wirtualnych przeżyć; muzyka czy oglądane filmy, a także nagrywane vlogi czy zawodowo uprawiany gaming potrzebują sprzętu z najwyższej półki. Jednym z niezbędnych elementów takiego wyposażenia są słuchawki. W ich kwestii najczęściej stajemy przed dylematem: słuchawki USB czy z wejściem mini jack? Które dla kogo będą lepsze?

Nie tylko jakość dźwięku – słuchawki USB

Jako pierwszą różnicę – nawet laik – zauważy cenę. Nawet średniej klasy słuchawki USB są zdecydowanie droższe, niż naprawdę dobre słuchawki z mini jackiem. W tym wypadku nie płacimy jednak za zbędny gadżet, a za fakty – jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza, możliwe jest także wybranie zaawansowanych ustawień dźwiękowych, a wszystko to bez korzystania z dodatkowej karty dźwiękowej. Jeśli popatrzeć w ten sposób, słuchawki USB będą nas kosztować mniej od tradycyjnych właśnie o koszt dobrej karty dźwiękowej.

W dobrej jakości słuchawkach możliwe będzie odtwarzanie także efektów specjalnych, co przypadnie do gustu zwłaszcza gamerom. Dodatkowo, wybierając słuchawki o lepszych podzespołach, jesteśmy w stanie wyeliminować ewentualnie pojawiające się zakłócenia. Pozytywnych stron takich słuchawek jest jednak więcej: USB posłuży nie tylko do odtwarzania dźwięku, czy też raczej jego dwustronnego przesyłu, ale także do ładowania oraz przesyłania dowolnych plików.

Chociaż ze względu na stosunkowo niedługi czas obecności słuchawek USB na rynku nie znajdziemy miliona modeli, to jednak każdy użytkownik będzie w stanie dobrać odpowiedni sprzęt dla swoich potrzeb. Wystarczy dobrze poszukać i poczytać na ich temat przed zakupem. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego rozczarowania po powrocie do domu.

Komu spodobają się słuchawki USB?

Słuchawki USB to propozycja przede wszystkim dla ludzi stale przebywających w kontakcie z osobami z wirtualnego świata – fanami, followersami, przyjaciółmi. Uniwersalność tego gadżetu sprawia, że słuchawki z wejściem na USB sprawdzą się zarówno w przypadku nagrywania kolejnych odcinków vloga, jak i przy tworzeniu zawodowych tłumaczeń ze słuchu. Jednak słuchawki USB będą znakomitą alternatywą dla zwykłych słuchawek z wejściem mini jack także dla posiadaczy co najmniej średniego sprzętu, jak biurowe laptopy z więcej niż podstawowymi wersjami kart dźwiękowych. Skorzystają z nich również osoby, które po prostu dużo czasu spędzają każdego dnia na rozmowach prowadzonych przez Internet (na przykład z klientami), czy osoby prowadzące szkolenia.

Na rynku znajdziemy również wersje takich słuchawek, przeznaczone do korzystania w samochodzie na zasadzie zestawu głośnomówiącego. W ich przypadku koszt zakupu nie będzie zbyt wysoki. Coraz więcej na rynku pojawia się też samych urządzeń, będących zgodnymi z portem USB, z jakiego korzystają nowoczesne słuchawki dla zawodowców. To w niedługim czasie spowoduje, że zaleje nas lawina naprawdę dobrego, przemyślanego technicznie sprzętu audio.