Niesłabnącą popularnością wśród użytkowników smartfonów cieszy się iPhone, którego historia zaczyna się w roku 2007. Bogactwo możliwości, do których zaliczyć można wydajniejszą wyszukiwarkę www, wykonywanie zdjęć w dobrej rozdzielczości i wielość aplikacji, z których można skorzystać, zachęca do zakupu tego produktu. Niestety podobnie jak każdy inny gadżet, tak i smartfony mogą odmawiać posłuszeństwa i doznawać uszkodzeń. Można kupić nowszy model iPhone albo oddać go do serwisu. Czy ma to sens?

Taniej, ale czy skuteczniej?

 Uszkodzenie smartfona, jeśli przypadkiem wydało się na niego ciężkie pieniądze, może przygnębić nawet i największego optymistę. W końcu nikt nie lubi ponosić dodatkowych kosztów. Czy uszkodzony smartfon jest do odratowania, czy należy bezdyskusyjnie skazać go na straty, odkładając środki na inny model? Okazuje się, że lepiej jest go oddać do serwisu, o ile postawi się na punkt cieszący się uznaniem wśród klientów. Wystarczy zapoznać się z opinią w sieci. To akurat coś, co nie wymaga sporego nakładu pracy, a co pozwoli nam z pełnym przekonaniem podesłać uszkodzony sprzęt. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce naprawa i serwis iPhone, a pojawi się lista punktów, do których warto się udać. Jeśli dopisze się frazę opinie, to pojawią się komentarze dotychczasowych klientów, na których podstawie można wyrobić sobie zdanie.

Dobry serwis iPhone zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników obeznanych z naprawą smartfonów. Działa też na rynku od dłuższego czasu i to z powodzeniem. Zyskując już pewność co do skorzystanie z serwisu smartfona, przejść się można do punktu, gdzie uzyska się specjalistyczną, fachową pomoc. Oczywiście to nie jedyna opcja, bo istnieją punkty umożliwiające podesłanie uszkodzonego sprzętu po uprzednim poinformowaniu o źródle problemu. Znacznie taniej jest postawić na naprawę iPhone niż kupić nowy. Skuteczność zależy już od poziomu danego serwisu. 

 Co takiego oferują serwisy?

 Naprawa iPhone to skomplikowana sprawa i tylko ludzie mający doświadczenie i wiedzę z zakresu serwisowania smartfonów nowszych generacji w stanie są tchnąć drugie życie w nadesłany do naprawy model. Serwisy zajmujące się naprawą takich produktów oferują wymianę oryginalnych części lub zastąpienie ich tańszymi podzespołami o podobnych parametrach. Nie wpływa to na funkcjonalność sprzętu, za to oddziałuje na cenę usługi. W jakich sytuacjach warto skorzystać z serwisów?

  • Szybka jest pęknięta.
  • Wyświetlacz jest uszkodzony.
  • Nie działa aparat.
  • Smartfon uległ nieszczęśliwemu zalaniu.
  • Bateria się wyczerpała i należy ją wymienić.
  • Uszkodzony jest mikrofon.
  • Port ładowania nie działa, tak jak powinien.

Wszystkim tym zajmie się serwis specjalizujący się w naprawie smartfonów. Podkreślić należy, że koszt naprawy jest dużo, dużo niższy od zakupu nowego smarfona, a jeśli dobrze podejdzie się do researchu w stosunku do punktów serwisowych, to można na tym tylko skorzystać. Wyszukiwarka internetowa udzieli nam odpowiedzi, ponieważ dobre jakościowo serwisy wyświetlą się na samej topce, czyli na pierwszej stronie. Można przeanalizować oferty serwisów i wzbogacić tę wiedzę o opinie klientów. Przykładowo możemy trafić na oficjalną witrynę internetową serwisu, np. https://flixapple.com/serwis-poznan/. Tuż po gruntownej analizie oferty, zaleca się sprawdzić opinie na temat serwisu i sprawdzić historię działania tegoż punktu. Jeśli jest to renomowana firma funkcjonująca na rynku od dłuższego czasu, to lęk o fachowość jest nieuzasadniony.