Estetyczne, czyli czyste i zadbane wnętrze samochodu świadczy dobrze o jego właścicielu. Po zakupie auta warto więc jak najszybciej wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, które poprawią wygląd wnętrza pojazdu lub pomogą utrzymać jego kondycję na pożądanym poziomie. Co okaże się przydatne?

Ochrona przed niszczeniem i zabrudzeniami

Wnętrze pojazdu tworzą przede wszystkim tkaniny tapicerskie i wykładziny. Materiały tego typu bardzo łatwo niszczą się na skutek częstego użytkowania, są podatne na zabrudzenia, a jednocześnie trudne w czyszczeniu. Warto więc zapobiegać tym skutkom korzystania z pojazdu poprzez zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń. Wykładzinę najlepiej zasłonią dywaniki – materiałowe latem i gumowe zimą. Zatrzymają one wodę, piasek i inne zanieczyszczenia, nie pozwalając im wchłaniać się we włókna. Z kolei pokrowce na fotele, w tym zwłaszcza pokrowce samochodowe na wymiar doskonale zabezpieczą tapicerkę auta przed przecieraniem, mechaceniem czy zabrudzeniami, które mogłyby wnikać głębiej w strukturę siedzisk. Zdejmowane pokrowce są łatwe w czyszczeniu, ponieważ można prać je w pralce. Z kolei idealne dopasowanie do kształtu foteli sprawia, że bardzo dobrze prezentują się we wnętrzu pojazdu i poprawiają jego estetykę. Oba rozwiązania sprawdzą się także w roli kamuflażu w przypadku, kiedy wykładzina i tapicerki są już stare, zniszczone lub permanentnie zabrudzone.

Do czyszczenia i pielęgnacji

Kolejne ważne elementy wnętrza pojazdu to tak zwane plastiki oraz szyby, które wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Na szczęście, ułatwiają ją specjalne kosmetyki samochodowe. Kokpit pojazdu można oczyścić i dodatkowo zabezpieczyć przed niszczeniem – między innymi na skutek promieniowania słonecznego. Służą do tego specjalne preparaty w sprayu oraz w formie wygodnych chusteczek. Z kolei szyby da się nie tylko doskonale odczyścić i odtłuścić, ale również zapobiec ich zaparowywaniu, co zdecydowanie poprawia komfort prowadzenia pojazdu. Warto pamiętać, że do czyszczenia deski rozdzielczej i innych plastikowych elementów wnętrza pojazdu nigdy nie używamy szorstkich gąbek, a jedynie miękkich ściereczek z mikrofibry i specjalnych pędzli do trudno dostępnych miejsc. Wśród kosmetyków samochodowych znajdziemy także środki do oczyszczania tapicerek ze sztucznej skóry oraz zapachy do auta, które stanowią kropkę nad “i” w idealnie wysprzątanym wnętrzu pojazdu. 

Czyste, zadbane i pachnące wnętrze samochodu sprawia prawdziwą przyjemność każdemu kierowcy i robi duże wrażenie na wszystkich jego pasażerach. Utrzymanie czystości w aucie nie musi być trudne – wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiednie akcesoria.