Wyjazd do dawnej stolicy Polski to obowiązkowe punkty programu: Kościół Mariacki, Zamek Królewski, Katedra Wawelska wraz z dzwonem Zygmunt, Sukiennice, nocleg w Krakowie i kolejny dzień zwiedzania… A gdyby do tego dodać coś innego typu? Wyjazdy potrzebują różnorodności. Czasem nieco ruchu, czasem obcowania z przyrodą, lub jakieś ciekawej odmiany. Co z tego znajdziemy w mieście królów?

Przyroda w centrum miasta – Ogród Botaniczny UJ

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego jest bardzo dobrą propozycją na „przerywnik” w planie zwiedzania Starego Miasta i Wawelu. Odpowiedzialne jest za to kilka czynników. Po pierwsze – z centrum miasta można tam dojść pieszo. Sukiennice od ogrodu dzieli niecałe 20 minut marszu. Po drugie – zwiedzanie tego miejsca wraz z przewodnikiem nie trwa długo. Powinno zająć nie więcej niż godzinę/półtora. Po trzecie – oferuje oddech od (skądinąd wspaniałych) zabytków poprzez obcowanie z naturą.

Sam ogród może nas zachwycić różnorodnością flory. Można go zwiedzać zarówno indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych. Dla wycieczek szkolnych placówka oferuje różnorodny (do wyboru tematyla) program. Dodatkowo na terenie Ogrodu Botanicznego swój dom mają pszczoły. Także o mieszkankach Pasieki Uniwersyteckiej prowadzone są spotkania z dziećmi. Oczywiście w specjalnych kostiumach.

Aqua park w Krakowie

A gdy na dworze (Krakowiacy powiedzieliby: „na polu”) jest szaro lub bardzo upalnie, relaksu zaznamy w Parku Wodnym. Sauna? Jakżeby inaczej! Park to także miejsce, które ucieszy tych, którzy lubią czas spędzać aktywnie.

Krakowski ogród zoologiczny

Jest takie miejsce, gdzie możemy doświadczyć natury w kilku odsłonach. Las Wolski jest przestrzenią, gdzie wytyczono sporo ścieżek spacerowych. Z innym znanych atrakcji, które się tam znajdują, wymieńmy Kopiec Niepodległości imienia marszałka Józefa Piłsudskiego, a także erem ojców Kamedułów.

W Lesie Wolskim mieści się również ogród zoologiczny. Jego mieszkańcami jest ponad 1400 zwierząt należących do około 270 gatunków. Zwiedzając zoo, natrafimy między innymi na: żyrafy rotschilda (zwróćmy uwagę na żyrafiarnię), szympansy, pingwiny humbolta, pantery śnieżne, kondora wielkiego.

Muzeum do grania

Nieco złamiemy zasady tego artykułu i jednak napiszemy trochę o pewnym, dość nietuzinkowym projekcie. Kraków posiada swoje… muzeum pinballa. Miejsce to ma tę zaletę, że bilet wstępu uprawnia do grania na automatach. Nic tylko zwiedzać 😉

Nocleg dla grup zorganizowanych w Krakowie…

… i nie tylko. W centrum miasta przy ulicy Gołębiej znajdziemy Draggo House – hostel, który zadowoli i gości indywidualnych, i tych podróżujących w większej paczce (także szkolnej). Jakie zalety ma tego typu nocleg w Krakowie?

  • Po pierwsze – warunki spania: we wnętrzu czysto, nowocześnie. Łóżka nowe i wygodne.
  • Po drugie – doki ładujące, lampki nocne i szafki – dla wszystkich gości.
  • Po trzecie – łatwy dostęp do sanitariatów – łazienka dla każdego pokoju.
  • Po czwarte – świetna lokalizacja na Starym Mieście – 2 minuty od rynku, 8 minut od Zamku Królewskiego i 25 minut piechotą od dworca PKP/PKS.
  • Po piąte – dobra cena za dobry nocleg w Krakowie.
  • Po szóste – wsparcie grup zorganizowanych w rezerwacji wejściówek, obiadów i organizacji transportu.

Dodaj komentarz