Wyjazd na weekend do Wisły to znakomity pomysł na ciekawe spędzenie czasu i przede wszystkim poznanie tej malowniczej miejscowości. Położona bezpośrednio w Beskidach jest jedną z najbardziej urokliwych w tym regionie. Stanowi świetne miejsce bez względu na porę roku i oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających. Przedstawiamy, jak przygotować się do wyjazdu na weekend i co warto przez te kilka dni zobaczyć.

Jak się przygotować do wypadu na weekend?

Nawet krótki wyjazd wymaga odpowiedniego przygotowania, aby przebiegł komfortowo i pozwolił na pełne zrelaksowanie się. W pierwszej kolejności warto sprawdzić hotele Wisła i zarezerwować obiekt, który spełni wszystkie oczekiwania. “Perła Beskidów” ma do zaoferowania rozbudowaną bazę noclegową, która składa się z obiektów w różnym standardzie. Dostępne są zarówno propozycje dla rodzin z dziećmi, jak i par, które wybierają się na romantyczny wyjazd. Nie brakuje także obiektów ze strefą SPA&Wellness.

Nie można także zapomnieć o odpowiedniej odzieży dostosowanej do planowanych aktywności. Wisła oferuje wiele terenów spacerowych, szlaków górskich, miejsc do jazdy na rowerze, jak i w sezonie zimowym stoków narciarskich. Z właściwym przygotowaniem sprzętowym można w pełni oddać się rozrywce i wydobyć wszystko, co możliwe z wyjazdu.

Co zobaczyć przez weekend w Wiśle?

Z mnogości atrakcji w regionie wyróżnia się szczególnie kilka, które stanowią absolutny “must-have” dla wszystkich odwiedzających. Zwłaszcza tych, którzy w Beskidy wybierają się po raz pierwszy.

Obowiązkowym punktem jest zdecydowanie Skolnity Ski&Bar. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i podróżujący samemu powinni sprawdzić to niepowtarzalne miejsce. Wyprawa rozpoczyna się od jazdy kolejką o długości 800 metrów, która zabiera turystów na sam szczyt wierchu Skolnity. Na szczycie natomiast na odwiedzających czeka punkt gastronomiczny z rozbudowanym tarasem widokowym. Dodatkowo zagroda z żywymi zwierzętami z pewnością ucieszy najmłodszych, którzy chętnie będą karmić kozy. Wyprawę do restauracji można połączyć ze zwiedzaniem Parku Przygoda, gdzie znajduje się park linowy dla najmłodszych.

Wodospad na Wisełce to kolejne miejsce, przy którym warto się chociaż na chwilę zatrzymać. Wysoki na 8 metrów stanowi idealny punkt do zrobienia sobie zdjęcia.

Wisła to również świetny wybór dla miłośników narciarstwa. Na odwiedzających czeka czekoladowa rzeźba Adama Małysza czy możliwość zobaczenia z bliska skoczni narciarskiej. Zainteresowani mogą wjechać również na samą górę konstrukcji.

W sytuacji, gdy czas pozwoli można także wybrać się na górską wędrówkę. Kaskady Rodła to najbardziej charakterystyczny punkt, który składa się z 25 wodospadów o wysokości do 5 metrów. Do miejsca prowadzi malowniczy szlak, który pozwala podziwiać piękne krajobrazy. Zdecydowanie warta polecenia propozycja dla miłośników górskich wędrówek.