Gdy zbliża się uroczystość taka jak urodziny, Walentynki, Dzień Matki albo Święta Bożego Narodzenia, wiele osób staje przed dylematem: jaki prezent podarować bliskiej osobie? Każdy chce, by obdarowany mógł cieszyć się prezentem jak najdłużej i by wywoływał on pozytywne emocje. Przedmiotem, który spełnia oba te warunki, jest książka. To doskonały prezent praktycznie dla każdego, bez względu na wiek, płeć i upodobania. Stare polskie przysłowie mówi, że książka to najlepszy przyjaciel. Trudno się z tym nie zgodzić. Książka może dostarczyć niesamowitych wrażeń, przekazać wiedzę, pobudzić do refleksji, wzruszyć i rozbawić. Istnieje olbrzymia ilość książkowych gatunków – by prezent był idealny, warto dobrać tematykę do osobowości i upodobań adresata.

Powieści

To najpopularniejszy typ, książki które mają ogromne grono zwolenników. Dobra proza pozwala zapomnieć o kłopotach codziennego dnia i przenieść czytelnika do innej rzeczywistości jedynie siłą wyobraźni. Pasjonujące podróże, brawurowe przygody, fascynujące historie – wszystko to sprawia, że od dobrej powieści trudno się oderwać. Coraz większa liczba autorów tworzy serie książek, dzięki czemu w wykreowanym przez nich świecie możemy przebywać naprawdę długo.

Romanse i książki obyczajowe

Powieści romantyczne i obyczajowe adresowane są przede wszystkim do kobiet, ale to nie znaczy, że nie spodobają się również wrażliwym mężczyznom. Miłość to przecież uniwersalne uczucie, które determinuje większość naszego życia. Poruszające historie nie tylko wciągają i chwytają za serce, ale pokazują, że z każdej sytuacji jest wyjście i nie ma problemów, których nie da się rozwiązać za pomocą siły uczuć. Poza tym, kto nie uwielbia historii, które kończą się happy endem?

Thrillery i kryminały

Powieści sensacyjne to propozycja dla fanów mocnych wrażeń. Wciągająca fabuła i mrożące krew w żyłach zwroty akcji, zrobią wrażenie na wszystkich amatorach opowiadań z dreszczykiem. Czytając ten typ książki można poczuć się jak wybitny detektyw lub tropiciel przestępstw, przeżywając szalone przygody w bezpiecznym zaciszu własnego domu.

Poradniki

Poradniki od paru lat święcą triumfy na wydawniczym rynku. Ich tematyka jest bardzo rozległa: od porad domowych i ogrodniczych, przez sposoby na lepsze zdrowie i samopoczucie, aż po problematykę psychologiczną, dzięki której łatwiej rozwiązywać codzienne problemy i odnaleźć szczęście. Większość poradników tworzona jest przez osoby z praktyką i doświadczeniem, dlatego zawarte w nich informacje są źródłem przydanej i praktycznej wiedzy.

Albumy

Dla osób, które lubią oglądać fotografie, idealną propozycją na prezent będzie album. Fanom podróży najlepiej sprezentować ten, który przedstawia egzotyczne zakątki świata lub lokalne polskie atrakcje. Pięknymi zdjęciami zachwycą się również miłośnicy fauny i flory. Tematyczny album spodoba się także pasjonatom motoryzacji, astronomii czy sztuki.