Kurtka dziecięca powinna być przede wszystkim ciepła, ale o tym wie każdy rodzic. Jakie inne czynniki warto mieć na uwadze? Czy istnieją jakieś modele, które szczególnie podobają się dzieciom? Gdzie kupić dobrej jakości kurtki dziecięce? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.

Materiał kurtki

Dla każdego rodzica najważniejsze jest to, aby kurtka zimowa spełniała swoje główne zadanie, czyli była ciepła. Oprócz tego warto zadbać również o jej funkcjonalność. Powinna nie tylko dostarczać ciepło, ale także chronić przed wilgocią (deszczem, śniegiem) i wiatrem. W związku z tym rodzic powinien wziąć pod uwagę przede wszystkim materiał, z którego wykonano kurtkę. Ważny jest zarówno ten wierzchni, jak i ocieplenie znajdujące się wewnątrz.

Najwięcej ciepła zapewni tradycyjny puch, przy czym tańsze, syntetyczne włókna wcale nie są złym pomysłem. Trzeba jedynie upewnić się, że dziecko nie ma na nie uczulenia. Natomiast jeśli chodzi o materiał wierzchni, to tutaj panuje pewna dowolność. W przypadku młodszych dzieci, które ciągle preferują zabawy na świeżym powietrzu np. w śniegu, warto wybrać model nieprzemakalny np. z wodoodpornego ortalionu. Większe dzieci mogą nosić nawet wełnę, bo ryzyko przemoknięcia czy zabrudzenia jest niewielkie.

Jakie kurtki lubią dzieci?

Moda się zmienia, a preferencje zależą w dużej mierze od tego, w jakim wieku jest dziecko. Nie ma więc jakiegoś uniwersalnego fasonu, który zawsze będzie dobrym wyborem. To duży kłopot dla rodzica, ale rozwiązanie problemu jest wbrew pozorom proste. Warto udać się na zakupy razem z dzieckiem – i te stacjonarne, i te wirtualne. W ten sposób szybko zauważymy, jakie fasony, kolory czy zdobienia podobają się dzieciom, a wybór będzie prostszy.

Jeżeli z jakiegoś powodu wspólne zakupy są jednak niemożliwe, rodzic może poszukać inspiracji w katalogach popularnych marek. Cenną skarbnicą wiedzy jest też po prostu ulica. Warto się przyjrzeć, co noszą rówieśnicy dziecka i wybrać kurtkę w podobnym stylu.

Gdzie kupić dobrej jakości kurtki dziecięce?

Porządna kurtka powinna sprawdzić się na co najmniej dwa sezony (przy założeniu, że dziecko z niej nie wyrośnie). Dobra jakość jest zatem kluczowa, ale niestety – coraz mniej producentów zwraca na to uwagę. Warto więc wiedzieć, gdzie bez obaw można kupić kurtki dziecięce zimowe. No właśnie, gdzie? Niestety odradzamy zakupy w sieciówkach. Chociaż są to ubrania łatwo dostępne, to trzeba pamiętać o tym, że produkuje się je masowo i szybko. Ma to duży wpływ na jakość. Bardziej pewnym wyborem są mniejsze, lokalne sklepy lub internetowe butiki z modą dziecięcą. Ich właściciele współpracują z producentami, dla których jakość jest największą szansą na zaistnienie na rynku opanowanym przez międzynarodowe korporacje. Co ciekawe, ich cena jest nierzadko bardziej atrakcyjna.